В Нацбанку прогнозують підсилення зовнішньої міграції українців

|
Версия для печатиВерсия для печати

За останні кілька років найбільше громадяни України виїжджали працювати в Польщу, а також Росію, Італію та Чехію. У найближчі роки міграційні процеси, зокрема в Польщу, можуть посилитися.

Про це йдеться в січневому «інфляційному звіті» Нацбанку.

«Протягом останніх років в Україні посилилася як внутрішня, так і зовнішня трудова міграція. Найбільше українці виїжджали на заробітки в Польщу, Росію, Італію та Чехію», - повідомили в Нацбнку.

При цьому регулятор звернув увагу на те, що в останні роки потоки українських мігрантів в Польщу зросли найістотніше (на тлі зростання економіки Польщі, спрощення правил працевлаштування, надання ряду переваг і можливостей для українців, що мають карту поляка, нарешті спрощення перетину кордону через введення безвізового режиму з країнами ЄС).

За даними Eurostat, 87% видів на проживання, які українці отримали в ЄС в 2016 році, їм надала Польща. За даними Міністерства сім'ї, праці і соціальної політики Польщі, 95% всіх дозволів на працевлаштування, виданих Польщею в першому півріччі 2017 року, отримали українські громадяни.

«Міграційні процеси можуть посилитися в найближчі роки, зокрема в Польщу. Додатковим ризиком активізації трудової міграції з України є збільшення кількості студентів, які здобувають освіту за кордоном», - прогнозують в НБУ.

У той же час відзначається, що міграція в Росію зменшилася, в тому числі з-за складних міждержавних відносин.

«Аргумент»


В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]