В НБУ зізнались в злочині, адже націоналізували Приватбанк, знаючи, що він - «фінансова піраміда»
«ПриватБанк» до націоналізації був фінансовою пірамідою, так як не мав фінансових ресурсів, щоб розрахуватися з усіма вкладниками банку.
Про це повідомляє прес-служба НБУ, з посиланням на сказане заступником голови НБУ Катериною Рожковою під час робочої наради Комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності.
«У банку до націоналізації не було ресурсів для повернення вкладів. „ПриватБанк“ був фінансовою пірамідою», — повідомила вона.
Представники Національного банку України (НБУ) надали народним депутатам інформацію про результати проведеного міжнародною компанією Erst & Young (EY) аудиту «ПриватБанку». За даними регулятора, аудит підтверджує, що «ПриватБанк» до націоналізації був фінансовою пірамідою.Всі висновки незалежного аудитора компанії EY підтвердили раніше зроблені НБУ оцінки щодо незадовільного фінансового стану ПриватБанку на момент націоналізації та обгрунтованість рішення держави щодо входження в капітал банку.
«Серед ключових висновків аудитора заступник голови НБУ виділила наступні: резерви під знецінення кредитів та авансів клієнтів — 184,3 млрд грн, що повністю підтверджує „діру“ в балансі банку на момент націоналізації та катастрофічно низьку якість активів. Від\’ємний балансовий та регулятивний капітал ПриватБанку, які станом на 31 грудня 2016 року становили „мінус“ 882 млн грн та „мінус“ 2,6 млрд грн відповідно. Це у свою чергу підтверджує необхідність додаткової докапіталізації банку. Концентрацію корпоративного кредитного портфелю банку на основних сферах бізнесу колишніх акціонерів — серед позичальників банку немає жодного великого підприємства, не пов\’язаного з групою Приват», — йдеться в повідомленні.
Окрім цього, суттєвий обсяг знецінених кредитів — 206,5 млрд грн, з них лише невелика частина — кредити фізособам та МСБ (14,9 млрд грн). Це засвідчує ризиковану кредитну політику, що проводилась колишнім менеджментом. Для порівняння: обсяг коштів населення в банку на момент входження держави в капітал складав 151,2 млрд грн. Тобто, у банку до націоналізації не було ресурсів для повернення вкладів. ПриватБанк був фінансовою пірамідою. Із 178,4 млрд грн кредитів юридичним особам та 15,3 млрд грн фінансового лізингу заставами забезпечено лише на 23,7 млрд грн. Через відсутність застав позичальники не зацікавлені у погашені кредитів, а стягнення заборгованості в судовому порядку є надважким.
В тему:
- Ликвидация «Приватбанка» лишит его клиентов более 60 млрд грн и парализует украинскую экономику - СМИ
- Судьба Приват24: «Пока гости путают маркетинг с технологиями, передавать нечего и некому»
- Национализация Приватбанка обойдется каждому украинцу в 3,5 тысячи гривен
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У п'ятницю дощ і сніг - на заході та півночі України
- 18:00
- Повернення на службу після СЗЧ або дезертирства: президент підписав закон
- 17:34
- Президент підписав історичне підвищення податків в Україні
- 16:44
- У Львові на честь Ірини Фаріон перейменували вулицю
- 15:37
- Нідерланди "поставили на паузу" передачу Gripen Україні
- 14:21
- Повітряні сили атаку рф: збито 90% крилатих ракет, але є 12 влучань в енергооб'єкти
- 13:36
- Як працює лізинг нового авто в Україні
- 12:02
- Майно родичів ексміністра Ставицького нібито знову арештували, але ОГП не називає ані дату арешту, ані номера рішення суду, ані кримінальної справи
- 11:03
- SBS: Південна Корея відмовила Україні у продажі зброї
- 10:12
- Ракети росіян руйнують енергетику України (подробиці)
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.