В новому Виборчому кодексі зберігся бар’єр в 5 відсотків

|
Версия для печатиВерсия для печати

У новому виборчому кодексі, прийнятому напередодні позачергових виборів до парламенту, прохідний бар'єр становитиме 5%.

Про це повідомив перший заступник голови комітету ВР з питань правової політики і правосуддя Леонід Ємець, передає РБК-Україна.

При цьому комітет наполягав на бар'єрі в 4%.

"Прохідний бар'єр - 5%. Це була позиція узгоджена, наскільки я розумію. Ця позиція була потрібна, щоб знайти той мінімум для голосування в парламенті. Система, по якій люди вибирають місце кандидата в списку - в бюлетені є дві графи. Перша - за партію, а друга - за кандидата від цієї партії. Люди, а не партійні лідери рухають кандидата в списку. Може бути так, що не керівник партії буде нагорі, а член партії, якому довіряють ... ", - заявив Ємець

У той же час під час презентації виборчого кодексу в понеділок глава робочої групи з напрацювання документа Олександр Черненко заявив, що комітет наполягав і підтримував поправку з бар'єром у 4%.

Ємець також зазначив, що новий парламент може внести зміни до виборчого кодексу і змінити прохідний бар'єр.

Нагадаємо, Рада у другому читанні напередодні позачергових виборів до ВР прийняла новий виборчий кодекс з відкритими списками. Документ після ряду провальних голосувань підтримали 230 парламентаріїв.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com