В Росії продовжують судове знущання над істориком, який відкрив Сандармох

|
Версия для печатиВерсия для печати

Петрозаводський міський суд ухвалив об'єднати кримінальні справи глави карельського відділення "Меморіал" Юрія Дмитрієва в одне провадження.

Як повідомляє "Інтерфакс", об'єднають справи за статтями про виготовлення дитячої порнографії і насильницьких діях сексуального характеру відносно неповнолітньої.

Крім того, запобіжний захід Дмитрієву продовжили на три місяці.

"Найближче засідання по об'єднаній справі відбудеться 19 жовтня", - заявила прокурор.

5 квітня суд засудив карельського історика до 2,5 років обмеження волі за статтею про зберігання зброї. Тоді його виправдали за статтями про розпусні дії і виготовленні дитячої порнографії, проте вже 14 червня суд скасував виправдувальний вирок і направив справу на новий розгляд. 27 червня Дмитрієва затримали за підозрою в сексуальному насильстві над прийомною дочкою.

Юрія Дмитрієва заарештували в грудні 2016 року за підозрою у виготовленні дитячої порнографії. Правозахисники, знайомі зі справою Дмитрієва, вважають, що справжньою причиною його переслідування стали зовсім не знімки прийомної дочки, а те, чим Дмитрієв займався протягом декількох десятків років, - поверненням імен репресованих в роки радянської влади і пошуком місць, де були розстріляні і таємно поховані невинно вбиті люди.

Сьогодні одна з найбільш часто згадуваних заслуг Юрія Дмитрієва - виявлення урочища Сандармох. Масове поховання неподалік від Біломорканалу Дмитрієв разом з колегами з «Меморіалу» виявив в 1997 році. З тих пір Сандармох став точкою тяжіння для людей з багатьох країн, об'єднаних трагедією сталінського терору. Завдяки Дмитрієву тисячі людей дізналися, ким були їхні діди і прадіди, за що вони були розстріляні, де поховані і - що в контексті справи Дмитрієва виглядає найбільш значущим - хто підписував і здійснював неправосудні вироки 30-х років.Сандармох кремлівському режиму став сильно заважати. Схоже, став заважати і Юрій Дмитрієв, який з грудня 2016 роки сидить в СІЗО. 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]