В Росії офіційно боротимуться з анонімайзерами і Telegram

|
Версия для печатиВерсия для печати

Роскомнадзор створив департамент для боротьби з анонімайзерами і Telegram.

Як повідомляє РБК, глава Роскомнадзору Олександр Жаров розповів про створення окремого департаменту з вивчення, як можна заблокувати інтернет-сервіси, в тому числі анонімайзери, що порушують російські закони. 

Спеціальний департамент, який вивчає і аналізує способи блокування сайтів і інтернет-сервісів, а також шляхи обходу цих блокувань, створений при ФГУП «Головний радіочастотний центр» (ГРЧЦ), розповів Жаров газеті «Известия».

«Тренуються блокувати всі ресурси, які повинні бути заблоковані, якщо вони порушують закон», - пояснив чиновник.

За словами Жарова, створення департаменту при ГРЧЦ знадобилося для підготовки до вступу в силу нових законодавчих норм про регулювання інтернету, таких як нові поправки в законодавство, які зобов'язують блокувати анонімайзери і VPN-сервіси, якщо вони надають доступ до забороненого контенту.

Крім того, фахівці цього відділу повинні проаналізувати поведінку тих, хто намагається обійти блокування і «порушити логіку дії системи». «Вони взаємодіють з компаніями, які працюють в сфері інформаційної безпеки, відпрацьовують різні сценарії поведінки порушників і готують відповідні сценарії своєї поведінки», - уточнив Жаров.

Закон про заборону анонімайзерів, VPN-технологій і сервісів, які дозволяють отримати доступ до заблокованих в Росії сайтів, президент Володимир Путін підписав 30 липня. Згідно із законом оператори пошукових систем повинні блокувати посилання на ІнфоРесурс, що входять в список Роскомнадзора. Документ дозволяє наглядовому відомству закривати сайти з інформацією про способи обходу блокування.

Наприкінці вересня глава Мінкомзв'язку Микола Нікіфоров допустив блокування месенджера Telegram і інших сервісів, які не виконують вимог російського законодавства. «Сервіси, які не будуть в Росії дотримуватися російські закони, працювати в Росії не будуть», - підкреслив Нікіфоров. За його словами, блокування також може торкнутися месенджерів WhatsApp і Viber, пошукової системи Google і соціальної мережі Facebook.

Засновник Telegram Павло Дуров заявив, що його компанія не буде виконувати «антиконституційний і не реалізований технічно «закон Ярової»т а інші закони стосовно конфіденційності сервісу.

«Аргумент»


В тему:

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]