В Ісландії встановили меморіальну дошку льодовику, який розтанув

|
Версия для печатиВерсия для печати

В Ісландії вчені презентують першу в світі меморіальну дошку льодовику, який розтанув через глобальне потепління.

Про це повідомляє The Guardian, пише thebabel.com.ua.

Йдеться про льодовик Окьокулл, який був одним із найдавніших у горах Ісландії. Вікінги називали його Мертвим Тролем. У 1901 році льодовик покривав 38 квадратних кілометрів гірського схилу на заході Ісландії, до середини XX століття він скоротився майже до п'яти квадратних кілометрів, а до 2014 року взагалі втратив статус льодовика.

Для того, щоб увічнити пам'ять про льодовик Окьокулл і сотні інших, які через глобальне потепління перебувають під загрозою зникнення, дослідники з Ісландії та США створили меморіальну дошку. Її офіційно відкриють на церемонії 18 серпня на місці, де колись розташовувався льодовик. Головне завдання дошки — передати послання майбутньому поколінню.

«Окьокулл — це перший ісландський льодовик, що втратив свій статус. У найближчі 200 років усі наші льодовики можуть пройти цей шлях. Цей пам'ятник має стати визнанням того, що ми бачимо проблему і повинні її вирішити. Чи вдасться нам це зробити, дізнаєтеся тільки ви», — йдеться на меморіальній дошці.

Внизу дошки напис «415 ppm СО2»— це концентрація вуглекислого газу в атмосфері Землі.

Також підкреслюють, що меморіальна дошка стане частиною туристичного туру, який буде починатися в Рейк'явіку і приведе учасників до кам'янистої місцевості, де колись простягався льодовик.

Науковці повідомили, що через температурний рекорд у водах Аляски повністю зник морський лід, а найближчий шельфовий льодовик розташований на відстані понад 240 км.
Температурний рекорд у районі Північного Льодовитого океану призвів до того, що льодовики Арктики почали танути вдвічі швидше. Потепління цього літа також спостерігалося поблизу Аляски, Канади та Гренландії. Що, зі свого боку, може негативно позначитися на торгових маршрутах через Льодовитий океан.
Темпи танення льодовиків у Гімалаях подвоїлися. Це зʼясували завдяки дослідженням, у яких використали розсекречені знімки американських шпигунських супутників часів холодної війни. Ці льодовики не поновлюються, що загрожує постачанню води для сотень мільйонів жителів Азії.


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com