Вітренко назвав собівартість українського газу

|
Версия для печатиВерсия для печати

Cобівартість українського газу становить 3 грн.

 

Про це заявив т.в.о. міністра енергетики Юрій Вітренко в інтерв'ю «Радіо Свобода».

«На жаль, «Нафтогаз» закуповував газ влітку і восени 2019 року, коли газ був дорогий, приблизно стільки ж, скільки коштує зараз. Тому «Нафтогаз» на цьому газі нічого особливо не заробив. Він заробляє на газі власного видобутку, якого, як я і кажу, собівартість приблизно до 3 грн, він потім його продає дорожче, а цей прибуток потім він направляє в бюджет», – сказав він.

При цьому, за словами т.в.о. міністра енергетики, «Нафтогаз» збитковий.

«За дев'ять місяців він показав великий збиток. Якщо подивимося навіть на попередні роки, наприклад, на 2019 рік, то якби не результати на моєму напрямку (судовий спір з «Газпромом» в Стокгольмському арбітражі. - ред), там теж був би збиток. «Нафтогаз» втрачає кошти. Якщо хтось думає, що він прибутковий, як кажуть, що ось за рахунок підвищення тарифів він став прибутковим, –то ні», – пояснив Вітренко.

«Але за рахунок того, що «Нафтогаз» отримав компенсацію із бюджету в 32 млрд грн, за рахунок цих компенсацій із держбюджету, я сподіваюся, він все ж буде прибутковим за підсумками року», – додав він.

Зазначимо, раніше газопостачальна компанія групи «Нафтогаз» знизила ціну на газ для побутових споживачів на січень до рівня 6,86 грн/м3, Що на 5% менше, ніж раніше заявлена ціна (7,22 грн/м3). Крім того раніше газопостачальні компанії, які працюють з побутовими споживачами, оприлюднили вартість газу на січень 2021 року. Їхні пропозиції коливаються від 7 до 11 грн за 1 м3 разом із ПДВ.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Последние новости

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]