Віце-президент Лукойлу про нафту нижче $25: «в страшному сні не могли уявити»

|
Версия для печатиВерсия для печати

Російські нафтові компанії, в тому числі державні, які лобіювали вихід з угоди ОПЕК + з Саудівською Аравією, і «в страшному сні не могли уявити», що продаватимуть нафту по 25 доларів за барель і нижче.

Про це в інтерв'ю телеканалу РБК заявив у четвер віце-президент ЛУКОЙЛу Леонід Федун, пише finanz.ru.

За його словами, демонстративний вихід Росії з угоди, коли по світовій економіці вдарив коронавірус, і наступне рішення Саудівської Аравії різко наростити видобуток і продавати свою нафту на 10 доларів дешевше Brent, привели до «шоку».
«Якби угода з ОПЕК була, то «сьогодні ціна була б 50 плюс/мінус», вважає Федун, тепер же ціна бареля може опуститися до 15-20 доларів. Такий сценарій з нафтовими компаніями не обговорювався і «не прораховувався», говорить він.

«Ніяких економічних прорахунків участі або неучасті в ОПЕК зроблено не було. Ті оцінки, які ми робимо, говорять про те, що в самій негативній ситуації в цій операції виявляються дві країни - це Росія і Саудівська Аравія. І далі питання їх економічних можливостей, резервів і так далі. Тобто це буде війна на виснаження», - попереджає Федун.

Навіть при цінах в 60 доларів за барель всі нафтові компанії зверталися до міністерства фінансів з проханням отримати для нових родовищ пільги, оскільки при існуючому податковому режимі неможливо нарощувати видобуток, нагадує він.

«А як збираються нарощувати навіть з пільгами при ціні нафти 25-28, я не уявляю, - дивується топ-менеджер. - Якщо ціни на нафту залишаться в діапазоні не вище 35 доларів, то, починаючи з 2022-2023 року, видобуток в Росії почне скорочуватися».

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]