Віцепрем'єр Федоров розповів про конкретні кроки по переходу до держави в смартфоні
Український уряд прагне скоротити кількість держреєстрів і перейти на хмарні сховища.
Про це заявив в інтерв’ю "Українській правді" віцепрем'єр із питань цифрової трансформації Михайло Федоров.
"У нас зараз у державі 350+ реєстрів. У Європі, в цивілізованих державах, які вже давно розвивають діджитал, базових реєстрів від 7 до 12. Це сталося через те, що кожен державний орган хотів створити "котедж у котеджному містечку" - хотів володіти і контролювати базу даних про людей. Зараз ми за підтримки Естонії і Литви ініціювали аудит всіх електронних реєстрів. Паралельно ми почали верифікацію даних - на певному рівні з'єднуємо дані з різних реєстрів для того, щоб зрозуміти, які дані є і скільки людей живе в країні. Цей проект для себе ми називаємо "Е-перепис". Тому що практично всі люди є в тому чи іншому реєстрі", - наголосив він, додавши, що це буде першим етапом перепису населення.
За словами Федорова, завданням чинного уряду є скорочення за найближчі кілька років кількості реєстрів і посилення базових реєстрів, які вже існують.
"Ми зараз готуємо Cloud first strategy (стратегія переходу на хмарні сховища - прим.ред.). Я хочу найближчим часом максимально швидко перейти в "хмару" і зробити так, щоб, по-перше, українському бізнесу, який працює в цьому напрямі, дати новий ковток повітря, відкрити великий ринок, і по-друге, уникнути цих царств і незрозумілих витрат бюджету. Перехід в "хмару" дозволить заощадити велику кількість грошей", - зазначив віцепрем’єр.
Також Федоров, посилаючись на дані дослідження, спрогнозував, що від 2020 до 2024 року з урахуванням щорічного зростання на 20% на забезпечення "залізом" буде витрачено 100 млрд грн.
"Стратегія Cloud first за 5 років може заощадити 40 млрд гривень. Навіть якщо взяти з цієї суми якісь умовні піввідсотка, я точно не рахував, і витратити на хорошого CTO всієї країни (Chief technology officer - технічний директор), який допоможе швидко реалізувати стратегію Cloud first, ми можемо заощадити 40 млрд. Сподіваюся, що протягом місяця у нас з'явиться СТО - людина, яка буде технічним директором країни, який буде моєю правою рукою в реалізації цього проекту, і за найближчі кілька років ми повністю перейдемо в "хмару", - додав він.
Водночас віцепрем'єр із питань цифрової трансформації розповів, що для реалізації стратегії Cloud first було кілька перешкод.
"Перше. Не було організаційної структури для впровадження Cloud first. Тепер вона є: є міністерство, яке формує політику. Нам потрібен СТО для того, щоб це реалізувати. Я спілкуюся з найбільшими IT-компаніями і прошу у них таку людину. Ми створимо для неї всі умови і дамо їй конкурентну заробітну плату. Подаруйте нам цю людину на 5 років. Друге - законодавче поле. Зараз низка приватних компаній пишуть закони. Так бути не повинно. Закони має писати держава. У найближчі кілька місяців ми винесемо на розгляд законопроект, який стосується "хмари", - запевнив він.
Окрім цього Федоров назвав ще одну перешкоду для реалізації стратегії - централізація закупівель в сфері забезпечення державних інформаційних систем "залізом".
"Зараз там повний бардак. Я вважаю, що для цієї сфери закупівель потрібно всередині Prozorro створити окремий проект. У нього вже навіть є назва - Cloud store. Там буде інший формат закупівлі "Клаудіо" у компаній", - резюмував він.
Нагадаємо, раніше заступник керівника Офісу президента України Руслан Рябошапка заявив, що нова Антикорупційна стратегія має бути спрямована на максимальне переведення послуг в онлайн та охоплювати напрями з найбільшими корупційними ризиками.
В тему:
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 20:00
- У понеділок опади лише на заході України
- 18:03
- Бутусов розповів, як Єрмак у "війні за гроші" шкодить ЗСУ
- 14:10
- росія в обхід санкцій вивозить через Вірменію золото на мільярди доларів
- 12:06
- План стійкості після 1000 днів війни: чому це небезпечна брехня
- 10:01
- "Велике н***я": сповнилося 10 місяців від рішення РНБО про захист бізнесу, а СБУ як бігала за хабарями, так і бігає, - нардеп Железняк
- 08:00
- Ворог просунувся на Курщині, Донеччині та Харківщині - DeepState
- 20:29
- Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
- 20:00
- У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
- 18:08
- Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
- 16:01
- Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.