В Україні презентували Стратегію гендерної рівності Ради Європи

|
Версия для печатиВерсия для печати

 В Україні презентували Стратегію гендерної рівності Ради Європи на 2018-2023 роки. Стратегія розрахована на шість років і містить стільки ж стратегічних цілей: запобігання гендерним стереотипам і сексизму та боротьба з такими явищами, запобігання насильству щодо жінок і домашньому насильству, забезпечення рівного доступу жінок до правосуддя, досягнення збалансованої участі жінок і чоловіків в ухваленні політичних і суспільних рішень, захист прав жінок-мігрантів, жінок-біженців, жінок і дівчат, які шукають притулку та реалізація стратегії досягнення гендерної рівності в усіх політиках та заходах.

Про це йдеться в повідомленні Урядового порталу.  

«Цілі, що описані у Стратегії, не є декларативними. Це активний процес, який в Україні розпочався півтора роки тому й нині успішно втілюється у політиках всіх міністерств. Україна, не чекаючи затвердження Стратегії Ради Європи, уже рухається цими шістьма напрямками», – заявила Віце-премʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе, виступаючи з вітальною промовою на презентації Стратегії. «Уперше в історії України питання гендерної рівності має підтримку на найвищому політичному рівні і є серед пріоритетних у Плані дій Уряду на 2018 рік», – підкреслила Віце-прем’єр-міністр.

За її словами, уже сьогодні можна говорити про перші результати. Зокрема, в Україні зростає кількість жінок у політиці, покращується доступ до ринку освіти та праці, гендерний компонент уже закріплений на законодавчому рівні, також триває активна робота над оновленим Національним планом дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека». «Та попри цю велику й успішну роботу, представники «руського міра» через так звані заклики до захисту традиційних сімейних цінностей намагаються викривити нашу картину гендерної складової. Я переконана, що в українському суспільстві є достатня кількість людей, які не дозволять спотворити реальність, і нам вдасться повною мірою реалізувати важливі напрямки гендерної політики», – зазначила Віце-прем’єр-міністр.

«Рада Європи створила Стратегію гендерної рівності, і ми раді співпрацювати з вашою країною на всіх можливих рівнях. Ми розуміємо, що ситуація в Україні особливо складна через конфлікт на Сході, де кількість жінок серед жертв надзвичайно велика. Ми готові й надалі підтримувати ваші зусилля з реалізації гендерної політики», – заявив Спеціальний радник Генерального секретаря Ради Європи в Україні Режі Брійя.

Презентуючи Стратегію, Урядова уповноважена з питань гендерної політики України Катерина Левченко заявила, що Україна – перша країна, яка презентує Стратегію гендерної рівності Ради Європи на національному рівні. «Ідеї, які сформульовані у Стратегії, не є абстрактними, це конкретні плани з конкретними термінами їхньої реалізації, що націлені на протидію гендерним стереотипам, сексизму, насильству щодо жінок тощо. Я переконана, що гендерна рівність є основою правового, демократичного суспільства», - наголосила Урядова уповноважена.

У заході також взяли участь Голова Офісу Ради Європи в Україні Мортен Енбер та Радниця з гендерних питань Офісу Ради Європи в Україні Катья Тіілікайнен.

Нова стратегія гендерної рівності є ключовим елементом реалізації місії Ради Європи, суть якої - захищати права людини, підтримувати демократію та забезпечувати принцип верховенства права. Стратегія, ухвалена Радою Європи 7 березня цього року, спрямована на досягнення ефективної реалізації гендерної рівності і розширення можливостей жінок та чоловіків у державах-членах Ради Європи. У новій Стратегії підтверджується прихильність Організації сприяти вирішенню поточних проблем та усуненню перешкод на шляху до досягнення гендерної рівності і на рівні держав-членів, і всередині Ради Європи.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com