В заможних країнах люди в рекордній кількості звільняються з роботи — The Guardian

|
Версия для печатиВерсия для печати

Пандемія почала змінювати баланс сил на світовому ринку праці.

Отримали науковий ступінь? Маєте двадцять років досвіду у своїй галузі? Готові кинути все, щоб відповісти на робочі електронні листи? Чудово! Тоді ви можете отримати «роботу початкового рівня» із низькою заробітною платою. Але вам потрібно буде провести мільйон співбесід та написати безліч «листів подяки», щоб, звичайно, мати шанс отримати посаду. Це дещо перебільшене відображення того, як виглядав ринок праці протягом тривалого часу, але зараз все починає змінюватися. Дефіцит робочої сили вже спричиняє проблеми у багатих країнах Заходу, пише The Guardian.

Заробітна плата десятиліттями була в стагнації. Компанії вимагали більше, а пропонували менше: надмірна влада була зосереджена в руках роботодавців. Зараз, принаймні в США, баланс сил на ринку праці починає змінюватися: люди звільняються з роботи в рекордній кількості.

У квітні майже 4 мільйони американців покинули роботу: найвищі показники з моменту початку урядового обліку обороту робочої сили у грудні 2000 року. Тим часом у Великій Британії багато людей серйозно замислюються про звільнення - опитування показало, що 38% працівників планують змінити місце роботи наступного року.

Причини таких тенденцій різні. Деякі добре оплачувані працівники залишають роботу, оскільки пандемія змінила їхні пріоритети або тому, що вони відчувають емоційне вигорання. Інші ж звільняються, оскільки державні пільги, запроваджені під час пандемії, дозволяють їм не ризикувати своїм здоров'ям на нестабільній роботі, щоб вижити.

Якою б не була мотивація, результат однаковий: нестача робочої сили спричиняє проблеми. American Airlines нещодавно скасувала сотні рейсів, частково через нестачу робочої сили. Ресторани по обидва боки Атлантики намагаються знайти достатньо працівників, щоб відкритися після локдаунів.

Можливо, один зі способів подолати дефіцит робочої сили - це платити людям більше і краще ставитись до них. Кілька перспективних роботодавців випробовують цю «стратегію». Однак здебільшого компанії вимагають підтримки саме від уряду, який повинен створити умови, що повернуть їм робітників. Наприклад, велика лобістська група США намагається тиснути на уряд, закликаючи владу припинити виплачувати допомогу по безробіттю.

У світі, який популяризує продуктивність, звільнення з роботи традиційно означає поганий результат. Але пандемія чітко дала зрозуміти, що нинішня модель ринку праці вже не ефективна, і робота не завжди визначає суть особистості. Лобістські групи могли б змусити людей повернутися на роботу, але їм важче буде змінити думки людей, резюмує видання.

Коли багаті країни почали послаблювати карантинні обмеження, вони зіштовхнулися з економічною загадкою. Бізнес висловлює гучні занепокоєння з приводу нестачі робочої сили, навіть попри те, що унаслідок пандемії коронавірусу мільйони людей залишаються без роботи.

В Америці сплеск витрат створює нові вакансії, але населення не поспішає заповнювати новостворені робочі місця. Кількість вакансій наразі перевищує 8 мільйонів.

Нестача працівників стає дедалі більшою проблемою. Британські паби, які відчинили свої двері після локдауну, шукають працівників. В Австралії кількість незаповнених вакансій на 40% перевищує рівень до пандемії. Європа повільніше виходила зі свого карантинного блокування, але навіть там незаповнені вакансії від Швейцарії до Німеччини перевищують допандемічний рівень.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю в Україні короткочасні дощі, на півдні до +28°С
19:08
Міністр-кримінальник Сольський подав заяву про відставку
18:03
Автівки на потреби армії: який транспорт можуть забрати
16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]