В Ізраїлі знайшли древній метрополис віком в 9 тисяч років (ФОТО)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Тисячі знарядь праці, ювелірних прикрас, фігурок, насіння та інших предметів виявили археологи в Ізраїлі під час розкопок древнього поселення, що відноситься до періоду неоліту. Вчені вважають, що тут близько 9 тисяч років тому знаходився великий метрополіс.

Про це повідомляє "Російська служба BBC".

В поселенні, як гадають учені, могло проживати від 2-х до 3-х тисяч осіб - що з тих часів чимало. Воно розташоване в 5-ти кілометрах на схід від Єрусалиму і було виявлено випадково, під час попередніх землемірних робіт перед будівництвом швидкісного шосе.

Довгий час передбачалося, що тут не було стародавніх поселень у період неоліту, коли людство завершувало перехід від кочового способу життя до осілого з упором на землеробство і скотарство.

Під час екскаваторних розкопок були виявлені великі будови, серед яких як приватні будинки з кімнатами, так і громадські та ритуальні приміщення, а також проходи-вулиці між будинками.

Були знайдені кремнієві знаряддя праці та наконечники стріл, які використовувались для полювання і, можливо, в якості бойового знаряддя.

Також археологи витягли багато кам'яних предметів, зокрема, з гробниць, що дозволяє припустити ритуальний характер цих знахідок. Тут зображена витесана з каменю фігурка бика.

Фігурка бика

Крім того, було виявлено зображення людської голови:

Фігурка бика.

Серед знахідок - кам'яні браслети різних видів і розмірів. Найменші браслети, як вважають археологи, призначалися для дітей.

Браслети

Деякі предмети, як ось ці намистини, наприклад, зроблені з обсидіану, який являє собою різновид вулканічного скла.

Управління стародавностей Ізраїлю заявило, що виявлення цього поселення змінило погляд вчених на те, як розвивався період неоліту на території стародавньої Іудеї.

Розкопки в Ізраїлі. Фото: Управління стародавностей Ізраїлю

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com