Вакцинація: проти яких захворювань необхідно робити щеплення дорослим (ІНФОГРАФІКА)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Існує розповсюджений міф, що щеплення роблять  лише у дитячому віці, але імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому періодично необхідна ревакцинація.

Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров’я України

Відтак Укрінформ підготував інфографіку із переліком щеплень для дорослих.

ОБОВЯЗКОВІ ЩЕПЛЕННЯ

Згідно з Календарем щеплень, дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років, тому необхідна ревакцинація.

Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять вакциною АДП-М у віці 26 років з подальшою плановою ревакцинацією з мінімальним інтервалом 10 років від попереднього щеплення АДП-М.

Якщо в дитинстві не вакцинувалися, або невідомо, вакциновані чи ні, необхідно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М: перша доза, через місяць – друга, через 6 місяців після другої – третя.

ПРОПУЩЕНІ У ДИТИНСТВІ ЩЕПЛЕННЯ, ЯКІ НЕОБХІДНО НАДОЛУЖИТИ У ДОРОСЛОМУ ВІЦІ

1. ЩЕПЛЕННЯ ВІД КОРУ, КРАСНУХИ ТА ПАРОТИТУ

Дві дози вакцини КПК захищають від кору, краснухи і паротиту на усе життя. Ревакцинація не потрібна, якщо вам зробили таке щеплення в дитинстві (за Календарем - в 1 і 6 років).

2. ЩЕПЛЕННЯ ВІД ГЕПАТИТУ B

Імунізація проти гепатиту B захистить людину від небезпечних наслідків вірусної інфекції – цирозу і раку печінки. Щеплення рекомендоване для  усіх дорослих, які не були вакциновані у дитинстві. Схему вакцинації і дозування препарату підбирає лікар (в залежності від віку та медичної історії пацієнта).

НЕОБОВ’ЯЗКОВІ, АЛЕ ВАЖЛИВІ ЩЕПЛЕННЯ

1. ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ ГРИПУ – ЩОРОКУ

Для найкращого захисту вакцинуватися бажано до початку циркуляції вірусу грипу. Захисні антитіла в щепленої людини виробляються впродовж двох тижнів - мінімум 7 днів.

2. ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ ВІРУСУ ПАПІЛОМИ ЛЮДИНИ

Папіломавірус людини надзвичайно поширений. Найчастіше передається через статевий контакт, а більшість людей інфікується невдовзі після початку статевого життя. Інфекція викликає рак шийки матки — один із найпоширеніших видів раку. Для захисту від папіломавірусної інфекції, залежно від типу вакцини, потрібно ввести 2–3 дози вакцини.

3. ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ ГЕПАТИТУ А

Спалахи гепатиту А можуть траплятися в Україні через забруднення води, тому щеплення від нього рекомендовані дітям і дорослим. Вакцинацію від гепатиту А також варто провести, якщо ви подорожуєте до країн, де він поширений, зокрема - у країни Африки, Азії і Південної Америки.

Дітям від 1 року та дорослим вводять 2 дози вакцини від гепатиту А.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]