Велика державна корпорація Китаю судитиметься з Україною через рейдерство росіянина Фукса і свавілля СБУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Одна з найбільших державних корпорацій Китаю, що входить в ТОП-500 найбільших компаній світу - Китайська корпорація будівельних матеріалів (CNBM) звернулася до уряду України з повідомленням про врегулювання інвестиційного спору навколо сонячної електростанції ТОВ "Схід Солар" в Миколаївській області, що належить їй. Про це стало відомо з документа, який юристи СNBM передали до Міністерства юстиції України.

Копія повідомлення є в розпорядженні агентства Українські новини.

CNBM звернулася до уряду з т. зв. "Повідомленням про намір дозволити інвестиційний спір через процедуру переговорів" (далі "повідомлення"). Це документ, що передбачає судовий розгляд інвестора проти держави Україна. Такий розгляд буде розпочато, якщо сторони не прийдуть до врегулювання проблеми в переговорному процесі. На підготовку відповіді в уряду є 6 місяців.

"Компанія "Схід Солар" стала об'єктом корпоративного рейдерства і силового захоплення з боку приватної фінансової компанії "Веста" за підтримки або потурання українських урядових органів, державних агентств і правової системи", - наголошується в документі.

У документі описуються етапи рейдерської атаки, в якій CNBM неодноразово публічно звинувачувала силові структури і суди, в тому числі і рішення про арешт рахунків компанії.

"Що є найбільш шокуючим, так це те, що держава Україна ... робить або не перешкоджає всім цим незаконним крокам таким чином, що це фактично веде до експропріації інвестицій CNBM на території України через паралізування її діяльності, прибутковості і будь-яких операцій", - наголошується в документі.

У компанії оцінюють збитки від рейдерської атаки державних органів в інтересах приватної ФК "Веста" "при оптимістичному сценарії" на рівні 110 млн євро.

"CNBM, в першу чергу, просить державу Україна негайно припинити порушення законодавства, зокрема, процеси експропріації майна, а також відновити сприятливий режим інвестування, гарантований міжнародними угодами про захист інвестицій, повернувши судові процеси в правове русло", - наголошується в "повідомленні" на адресу Мін'юсту.

Компанія також висловила готовність обговорити ситуацію, що склалася в режимі переговорів відповідно до міжнародних угод.

Нагадаємо, CNBM є однією з найбільших держкорпорацій Китаю, входить в топ-500 найбільших компаній світу. Група є №1 в світі по виробництву цементу, гіпсокартону та скловолокна. У бізнес групи входить також торгівля вугіллям, сталлю, продуктами лісу, будівельним обладнанням, верстатами, мінеральними продуктами і ін. В Україні володіє активами сумарною потужністю 267 МВт.

За результатами 2018 року, 10 СЕС CNBM в Україні виробили 309 млн кВт-год електроенергії, що дозволило забезпечити річне споживання для більш 70 тис. домогосподарств.

ЗМІ раніше повідомляли, що за діяльністю ФК "Веста" стоїть український підприємець, що спеціалізується на скупці проблемних боргів - Павло Фукс.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важливо

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]