Великобританія готує арешт російських активів

|
Версия для печатиВерсия для печати

За висилкою з Великобританії російських дипломатів, відкликанням запрошення в Лондон міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова і повним замороженням всіх контактів з Москвою на високому рівні, послідує ймовірне заморожування російських державних активів.

Це випливає з доповіді в парламенті прем'єрки Терезаи ​​Мей, яку вона зробила в середу, пишуть британські ЗМІ.

За її словами заходи будуть вжиті негайно у відповідь на використання на території Великобританії хімічної зброї для отруєння екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки.

Так, протягом тижня Лондон повинні покинути 23 співробітника російської дипмісії, які, на думку Великобританії, є незаявленими співробітниками розвідки.

"Росія відповідальна за цей огидний акт", - сказала Мей, додавши, що мова йде не просто про замах на вбивство на території іноземної держави, але також про невиконання Росією своїх зобов'язань в рамках конвенції із заборони хімічної зброї, через що "під загрозою знаходиться весь західний світ".

Лондон розглядає інцидент як "спробу незаконного використання сили проти Великобританії", — сказала Мей.
"Вони не надали переконливого пояснення, яке могло б дозволити припустити, що вони втратили контроль над нервово-паралітичною речовиною, і про те, як вона була використана в Великобританії, а також ніякого пояснення, чому у Росії є неоголошена програма з хімічної зброї в порушення міжнародного законодавства", - сказала Мей.
Слідом за дипломатичними заходами можуть послідувати економічні, попередила британський прем'єр.

"Ми будемо заморожувати російські державні активи, якщо отримаємо докази того, що їх використання загрожує життю або власності підданих Великобританії і її жителів", - сказала Мей.

Вона додала, що також готуються "секретні заходи".

За відомостями британських ЗМІ, в їх числі - перевірка російських олігархів, близьких Кремлю бізнесменів і чиновників, у яких є власність у Великобританії і рахунки в британських банках. В рамках Закону про кримінальні фінансах ці активи можуть бути заморожені, якщо власники не зможуть вказати джерела походження коштів.

Також будуть посилені митні перевірки росіян на кордоні, в тому числі - контроль за тими, хто прибуває до Великобританії приватними літаками, повідомила Мей.

Британський МЗС скликав екстрене засідання Ради Безпеки ООН. У четвер за клопотанням Лондона відбудеться також позачергова зустріч Ради НАТО.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com