Великобританія запідозрила «Лабораторію Касперського» в зборі даних для ФСБ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Центр урядового зв'язку Великобританії (GCHQ) побоюється, що антивірус «Лабораторії Касперського», який банк Barclays безкоштовно надав більш ніж 2 млн клієнтів, міг використовуватися в інтересах російської розвідки.

Про це газеті Financial Times розповів високопоставлений співробітник британського уряду, пишуть «Ведомости». 

GCHQ підозрює, що Федеральна служба безпеки Росії (ФСБ) використовує «Лабораторію Касперського» для шпигунства, пише видання.

Співробітники британської розвідки побоюються, що широке поширення «антивіруса Касперського» банком, зокрема, піддає ризику окремих осіб, таких як співробітники британських урядових відомств або військовослужбовці, які є клієнтами банку і завантажили програмне забезпечення «Касперського». Наразі немає жодних свідчень того, що дані клієнтів Barclays були скомпрометовані за допомогою програмного забезпечення російської компанії, підкреслює FT.

Barclays, з 2008 р безкоштовно пропонував продукти російської компанії для клієнтів свого онлайн-банку, має намір припинити співпрацю з «Лабораторією Касперського» з комерційних міркувань, повідомили представники банку. 

На початку вересня адміністрація президента США Дональда Трампа наказала американським чиновникам видалити з комп'ютерів будь-софт "Лабораторії Касперського" через передбачуваний зв'язок компанії з російськими спецслужбами.

В кінці жовтня «Лабораторія Касперського» заявляла про намір в I кварталі 2018 р розкрити незалежним експертам код своїх програмних продуктів, таких як Kaspersky Internet Security і Kaspersky Endpoint Security for Business. Компанія також збиралася платити незалежним експертам по $ 100 000 за виявлення вразливостей.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть