Верховний суд України відхилив скаргу "Газпрому" на штраф АМКУ

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Апеляцію російської компанії "Газпром" на рішення АМКУ, що оштрафував росіян за монопольне становище на ринку транзиту газу, відхилили судді Верховного суду України.

Колегія суддів Касаційного господарського суду Верховного Суду України залишила без розгляду скаргу ПАТ "Газпром" на рішення Антимонопольного комітету України (АМКУ) оштрафувати російську компанію на 172 мільярди гривень. Відповідну постанову Верховного суду від 14 листопада оприлюднено в середу, 21 листопада, в єдиному реєстрі судових рішень.

"Касаційну скаргу ПАТ "Газпром" залишити без задоволення, а ухвалу Господарського суду міста Києва від 19 червня 2018 року та постанову Київського апеляційного господарського суду від 30 серпня 2018 року у справі №910/18299/16 - без змін", - йдеться в постанові.

 

У тексті документа наголошується, що судові акти попередніх інстанцій були прийняті з додержанням норм матеріального та процесуального права, пише DW.COM.

У січні 2016 року АМКУ оштрафував ПАТ "Газпром" на 85 мільярдів гривень за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України. Пізніше сума штрафу зросла вже до 172 мільярдів гривень унаслідок пені за його несплату. Це рішення кілька разів підтвердили українські суди.

21 квітня 2017 року міністерство юстиції України ініціювало виконавче провадження щодо примусового стягнення з "Газпрому" суми штрафу, пені, а також виконавчого та судового зборів шляхом накладення стягнення на активи "Газпрому" на території України.

 

Наприкінці жовтня 2018 року "Газпром" відповідно до Арбітражного регламенту ЮНСІТРАЛ (Комісія ООН з прав міжнародної торгівлі) ініціював арбітражний розгляд проти України у зв'язку зі штрафом АМКУ. "Газпром" просить арбітраж ухвалити рішення про виплату грошового відшкодування та застосування інших засобів правового захисту, зазначає агенція новин "Інтерфакс-Україна".


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com