Викриття плагіатора Шкарлета є причиною тиску на НАЗЯВО

|
Версия для печатиВерсия для печати

Сергій Шкарлет – плагіатор чи ні? Відповідь мав дати уряд. Прем'єр-міністр повідомив, розпочали розслідування. Минув місяць, а результатів немає і дотепер.

Чи був плагіат у шістьох наукових роботах виконувача обов’язків міністра освіти – також має з'ясувати Нацагентство із забезпечення якості вищої освіти. Вкрадені тексти виявили громадські активісти. Сам Сергій Шкарлет таку інформацію заперечив, передає 5 канал.

"Ми отримали запити від народного депутат та громадських організацій щодо можливого плагіату в роботах виконувача обов'язків міністра. Ми зробили йому офіційний запит. І офіційний запит на його університет. Від університету ми відповідь отримали, але від нього ми ще чекаємо", – повідомив голова Національного агентства із забезпечення якості освіти Сергій Квіт. 

У Міністерстві освіти вирішили підпорядкувати агенцію собі. Тобто фактично ліквідувати її. А це вже, зокрема, порушення норм угоди про асоціацію з Євросоюзом, наголошують фахівці.

"Викриття Шкарлета є причиною тиску на агентство. Інакше це було б неможливо зробити. Хоча є ще інші інтереси, які пов'язані з розподілом коштів. Тому що орган незалежний, він сам собі формує політику", – вважає співзасновниця антиплагіатного руху "Дисергейт" Світлана Благодєтєлєва-Вовк. 

Своє незадоволення роботою агентства в.о. міністра Сергій Шкарлет не приховує. І вважає її неефективною. Саме тому, каже, міністерство і підготувало спеціальний законопроєкт, який реформує відомство.

"Перевірка академічної доброчесності і плагіату по проєкту закону залишається за Національною агенцією. Щодо мене – спеціалізована юридична установа, яка займається оцінкою, майже закінчила висновок. По цьому буде окремий брифінг", – каже Сергій Шкарлет. 

Законопроєкт готували підкилимно, переконує колишній заступник міністра освіти Єгор Стадний. Агентство із забезпечення якості вищої освіти вирішує, за якими спеціальностями університет має право навчати студентів. А міністерство знову хоче забрати цю функцію собі.

"Попередніми десятиліттями акредитацією спеціальностей в університетах займалося міністерство. До чого це призвело – до того, що всі програми, всі університети мають акредитацію. І нам з вами незрозуміло – це університет кращий чи гірший, куди вступати, куди не вступати", – розповів заступник міністра освіти Єгор Стадний.

Міносвіти наполягає, їхній законопроєкт має бути ухвалений депутатами. У профільному комітеті Парламенту іншої думки. Там повідомили, документ не рекомендуватимуть до винесення у залу. А от розслідувачі, які знайшли плагіат у роботах виконувача обов’язків міністра освіти, обіцяють нові викриття. Тепер вони взялися вивчати наукові роботи працівників "Чернігівської політехніки", яку Сергій Шкарлет очолював до урядового крісла.

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти на початку червня вже заявляло про спроби заблокувати його діяльність. У заяві, опублікованій на сайті відомства, згадуються рішення Агентства та підпорядкованого йому комітету щодо виявленого плагіату в наукових працях, зокрема, юриста, колишнього заступника глави Адміністрації президента Віктора Януковича Андрія Портнова та декана юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Івана Гриценка. 

«Аргумент»


В тему: 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]