Вищі, аніж в Європі ціни на е/е для бізнесу принесуть додатково 10 млрд Ахметову, — експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Після останнього підвищення тарифу для непобутових споживачів, ціни на електроенергію стали вищими, ніж у більшості країн Європи.

Про це експерт з енергетики Андрій Герус заявив під час брифінгу у Верховній Раді, пише Економічна правда.

За його словами, це підвищення вплине на малий, середній і великий бізнес, бюджетні установи та організації.

"Найгірше в цьому підвищенні те, що від нього немає користі, бо фактично основна причина підвищення тарифів – це формула "Ротердам+", і вугілля в тарифах тепер буде закладатися по ціні 2500 гривень. У 2015 воно закладалося по 1100 гривень, тобто за два роки ціна виросла на 130%", - заявив Герус.

За підрахунками експерта, теплова генерація отримає додатково 12 мільярдів гривень, з них 10 мільярдів – компанія ДТЕК Ріната Ахметова.

"Бізнес отримає тарифи вищі ніж у більшості країн Європи. Найвищі тарифи в Україні для бізнесу в Луганській області. Мала б бути якась підтримка, а замість цього – найвищі тарифи на електроенергію", - заявив Герус.

Високі тарифи також будуть в Чернігівській, Рівненській, Сумській, Закарпатській, Тернопільській, Вінницькій і Житомирській областях.

Нагадаємо, з січня 2018 року тарифи на електроенергію для непобутових споживачів зросли на 8-11% в залежності від регіону і постачальника.

Раніше повідомлялося, що НКРЕ підвищило прогнозну оптову ринкову ціну на електроенергію у 2018 році на 16,2%.

Зростання оптової ринкової ціни обумовлено інфляцією, зростанням зарплат, девальвацією гривні, а також підвищенням цін на газ на 16,7% і вугілля (на 38,3%), ціна якого розраховується на основі європейського індексу з урахуванням доставки в Україну (так звана формула "Роттердам+").

Нагадаємо, група ДТЕК контролює близько 80% теплової електрогенерації і за 11 місяців 2017 року добула 84% всього енергетичного вугілля в Україні.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com