Високий суд Англії вважає, що є підстави для міжнародного арешту активів Костянтина Жеваго

|
Версия для печатиВерсия для печати

 Для всесвітнього арешту активів акціонера банку «Фінанси і Кредит» Костянтина Жеваго є підстави, вважає Високий суд Англії та Уельсу.

До такого висновку суд дійшов під час слухань у справі проти Жеваго, ініційованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, зазначає ZN.ua.

У той же час суд заявив, що не має юрисдикції для розгляду даної справи, оскільки тут необхідно застосування українського законодавства, в якому британський суд не є експертом.

«Ми за будь-яких умов продовжимо свою боротьбу за повернення виведених коштів і активів як в українських судах, так і в судах іноземних юрисдикцій. Адже мова йде про мільярди гривень, які українці і держава втратили в цьому банку через застосовані схеми», - йдеться на сайті ФГВФО.

Банк «Фінанси та Кредит» заснований в 1990 році. У 2010-х банк став неплатоспроможним, і НБУ почав його ліквідацію. Акцептовані вимоги кредиторів банку сягають 30 млрд грн.

У лютому 2021 року ФГВФО ініціював позов про стягнення $582,5 млн із бенефіціара банку (а також колишнього народного депутата і директора компанії Ferrexpo) Костянтина Жеваго, трьох англійських компаній і одного громадянина Сполученого Королівства, задіяних в операціях з виведення коштів з банку.

Слухання у справі проходили за рішенням суду в закритому режимі в липні 2021 року. У цьому ж місяці Інтерпол за запитом Державного бюро розслідувань оголосив Жеваго в міжнародний розшук.

«Аргумент»


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]