Влада без голови: Герус пояснив, чому виник дефіцит вугілля на ТЕС

|
Версия для печатиВерсия для печати

Запаси вугілля на складах теплових електростанцій впали у січні до історичного мінімуму через рішення Міністерства енергетики понизити рівень вимог до обсягів запасів вугілля на складах теплових електростанцій (ТЕС).

Про це голова комітету Верховної Ради з питань енергетики та ЖКГ Андрій Герус написав у Телеграм.

"Всередині грудня міністерство понизило рівень вимог до обсягів запасів вугілля на складах ТЕС. З початку опалювального сезону ці вимоги поступово зростали. Але всередині грудня різко були знижені. 10 грудня вимога до мінімальних запасів складала 1,58 млн тонн, а вже 11 грудня була знижена до 0,85 млн тонн", - написав Герус.

За його словами, у цей час простоювали три енергоблоки Запорізької АЕС, замість яких електроенергію виробляли ТЕС, спалюючи вугілля. Герус пояснив, що, якби рівень запасів вугілля на складах значно відрізнявся від вимог Міненерго, тоді Кабмін, міністерство і Національна комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, мали б підстави порушувати питання про невиконання генеруючими компаніями ліцензійних умов.

"Тоді Кабмін, міністерство і Регулятор мали б бити на сполох: везти вугілля, запасати газ і мазут, відкривати імпорт електроенергії, щоб зекономити вугілля для січневих холодів. Але цього не відбулось", - наголосив Герус.

Він нагадав, що рішення знизити вимоги до рівня запасів вугілля ухвалювалося в умовах невизначеності з керівництвом Міненерго.

Як повідомлялося, запаси вугілля на складах українських теплоелектростанцій станом на 26 січня 2021 року становили історичний мінімум – 455 тис. тонн.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]