Вперше в історії астронавтів у космос відправляє приватна компанія (ТРАНСЛЯЦІЯ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Компанія SpaceX Ілона Маска у співробітництві з NASA відправить на Міжнародну космічну станцію 2 американських астронавтів на кораблі Crew Dragon - уперше на МКС люди відправляться на транспорті, створеному приватною компанією.

Запуск запланований на 27 травня о 23:33 за Києвом.

Екіпаж

На борту корабля будуть 2 астронавта Аерокосмічного управління США - 49-річний пілот Роберт Льюїс Бенкен та 53-річний командир Даглас Джеральд Херлі.

При цьому, Херлі був членом екіпажу місії STS-135 Atlantis - останнього (це було 8 липня 2011 року) до цього часу польоту американців в космос на своїй ракеті/кораблі.

У 2011 році в США закрили програму Space Shuttle. З того часу Сполучені Штати вимушені бронювати місця на політ до МКС і назад лише на російських "Союзах" - цінник з кожним роком росте: на 2020 рік вартість відправки 1 астронавта на "Союзі" перевалила за 86 млн доларів.

Корабель

Зазначимо, що NASA вирішила не розробляти новий корабель для польотів на МКС, а влаштувало конкурс серед приватних компаній США. У підсумку, у конкурсі перемогли компанії Boeing та SpaceX. 

Boeing розробила Starliner, а компанія Ілона Маска - Crew Dragon.

При цьому, безпілотний тест-пілот Starliner був невдалим, а безпілотний тест-політ Crew Dragon весною минулого року пройшов успішно.

Запуск

Ракету Falcon 9 з частково багаторазовим пілотованим кораблем Crew Dragon стартує з комплексу LC-39A космічного центру імені Кеннеді в штаті Флорида (США).

При цьому, якщо запуску завадять погода чи неполадки, є 2 запасні вікна - 30 травня о 22:22 (за Києвом) та 31 травня о 22:00 (за Києвом).

А у випадку аномалії в кораблі передбачена система аварійного порятунку.

Планується, що 28 травня корабель має автоматично зістикуватись зі станцією.

Термін перебування на МКС

Термін перебування на МКС екіпажу Crew Dragon ще не визначили - від 30 до 119 діб: це вирішать по ходу місії.

При цьому, корабель спроектували так, що він може залишатися на орбіті до 7 місяців.

Планується, що екпіпаж повернеться на Землю біля берегів Флориди на кораблі Crew Dragon - в Атлантичному океані капсулу виловить морський корабель SpaceX Go Navigator.

Симулятор

SpaceX напередодні сьогоднішньої місії зробила симулятор стикування Crew Dragon з МКС. Симулятор - за посиланням.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:58
Грузія демократична не здається: сьогодні 83-й день протестів
20:45
В Києві відбулася панахида на честь Героїв Небесної Сотні
20:40
ЄС готує зброю Україні на суму до €10 мільярдів – ЗМІ
20:35
Генштаб змінив трьох комбригів на Курахівському напрямку
20:13
Франція скликає уже другий саміт щодо безпеки Європи
20:09
Держдума рф ратифікувала "оборонний" договір із Білорусією, який втягує її у війну з Україною
20:00
У середу трохи сніжитиме на заході та півночі України
19:06
Не кращі за комуністів: "завдяки" малокультурній владі майже втрачена пам'ятка архітектури національного значення - Церква Різдва на Полтавщині
19:00
Там, де при владі відповідальні люди, а не брехлива, аморальна гопота: Фінляндія та Швеція скликали термінові наради парламентів щодо України
18:54
Жодна країна світу не допомагала Україні на початку повномасштабного вторгнення РФ, - про це заявив Зеленський, який брехав про неможливість вже очевидного нападу РФ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]