Вперше в історії астронавтів у космос відправляє приватна компанія (ТРАНСЛЯЦІЯ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Компанія SpaceX Ілона Маска у співробітництві з NASA відправить на Міжнародну космічну станцію 2 американських астронавтів на кораблі Crew Dragon - уперше на МКС люди відправляться на транспорті, створеному приватною компанією.

Запуск запланований на 27 травня о 23:33 за Києвом.

Екіпаж

На борту корабля будуть 2 астронавта Аерокосмічного управління США - 49-річний пілот Роберт Льюїс Бенкен та 53-річний командир Даглас Джеральд Херлі.

При цьому, Херлі був членом екіпажу місії STS-135 Atlantis - останнього (це було 8 липня 2011 року) до цього часу польоту американців в космос на своїй ракеті/кораблі.

У 2011 році в США закрили програму Space Shuttle. З того часу Сполучені Штати вимушені бронювати місця на політ до МКС і назад лише на російських "Союзах" - цінник з кожним роком росте: на 2020 рік вартість відправки 1 астронавта на "Союзі" перевалила за 86 млн доларів.

Корабель

Зазначимо, що NASA вирішила не розробляти новий корабель для польотів на МКС, а влаштувало конкурс серед приватних компаній США. У підсумку, у конкурсі перемогли компанії Boeing та SpaceX. 

Boeing розробила Starliner, а компанія Ілона Маска - Crew Dragon.

При цьому, безпілотний тест-пілот Starliner був невдалим, а безпілотний тест-політ Crew Dragon весною минулого року пройшов успішно.

Запуск

Ракету Falcon 9 з частково багаторазовим пілотованим кораблем Crew Dragon стартує з комплексу LC-39A космічного центру імені Кеннеді в штаті Флорида (США).

При цьому, якщо запуску завадять погода чи неполадки, є 2 запасні вікна - 30 травня о 22:22 (за Києвом) та 31 травня о 22:00 (за Києвом).

А у випадку аномалії в кораблі передбачена система аварійного порятунку.

Планується, що 28 травня корабель має автоматично зістикуватись зі станцією.

Термін перебування на МКС

Термін перебування на МКС екіпажу Crew Dragon ще не визначили - від 30 до 119 діб: це вирішать по ходу місії.

При цьому, корабель спроектували так, що він може залишатися на орбіті до 7 місяців.

Планується, що екпіпаж повернеться на Землю біля берегів Флориди на кораблі Crew Dragon - в Атлантичному океані капсулу виловить морський корабель SpaceX Go Navigator.

Симулятор

SpaceX напередодні сьогоднішньої місії зробила симулятор стикування Crew Dragon з МКС. Симулятор - за посиланням.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:05
З початком "великої війни" Полтавська облрада купила подарункові годинники на 1,5 млн гривень, ними нагороджують "кишенькових" депутатів, чиновників і прокурорів
12:51
Рада збільшила кількості прикордонників на 15 тисяч
12:04
Поліція та ДБР заробляють на криміналі: чому ніхто не може знайти виробників нелегальних сигарет
10:01
Держава знатиме про резервіста все: нові дані в реєстрах - Рада змінить порядок ведення військового обліку під час війни
09:09
У росії палають НПЗ і дві нафтобази
08:31
Треба перестати фінансувати політичні партії під час війни, а ці сотні мільйонів гривень спрямувати на оборону, - Юрчишин
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 24 квітня
04:22
Сенат США затвердив виділення допомоги Україні
20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]