Європа скорочує закупівлі у «Газпрому», Туреччина скоротила на третину

|
Версия для печатиВерсия для печати

«Газпром» в умовах зростаючої конкуренції з боку скрапленого газу, в минулому році знизив поставки в ЄС. Туреччина скоротила закупівлі на 35% - до мінімуму з 2004 року. На думку експертів, в цьому році експорт «Газпрому» продовжить знижуватися через зростання конкуренції з іншими постачальниками.

Про це пише Коммерсант.

У процентному вираженні найбільше зменшився експорт "Газпрому" до Литви (на 32%) і Естонії (38%), також майже на 25% знизилися поставки в Болгарію і Грецію. В абсолютному вираженні найбільше скоротилися поставки на найбільший ринок «Газпрому» - в Німеччину (на 5 млрд кубометрів, або на 8,5%).

Російської монополії доводиться конкурувати на турецькому ринку з СПГ. Консультант Vygon Consulting Катерина Колбікова уточнює, що, скорочуючи закупівлі у «Газпрому», Туреччина збільшила на 5 млрд кубометрів покупку СПГ і газу з Азербайджану по газопроводу TANAP. За її словами, також на попит на російський газ в Туреччині в 2019 році вплинули тепла погода і введення потужностей ВГЕ, які складають (з урахуванням ГЕС) близько половини генерації країни.

В цілому, каже К. Колбікова, на 2020 рік передумов для помітного поліпшення ситуації з поставками «Газпрому» до Європи немає. Експерт не поділяє оптимізму концерну з питання конкуренції з СПГ. Вона пояснює, що виходячи з ф'ючерсних контрактів на британському хабі NBP середньорічна ціна на газ в Європі буде в районі $ 125 за 1 тис. кубометрів, в зв'язку з чим СПГ на спотовому ринку залишиться більш привабливим для європейських споживачів, ніж трубопровідний газ. До того ж, каже вона, ближче до кінця 2020 року очікується запуск газопроводу TAP, який буде забезпечувати поставку 10 млрд кубометрів газу в рік в Італію, Грецію та Болгарію за довгостроковими контрактами і створить додаткову конкуренцію «Газпрому» на цих ринках.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:01
Чому Польща так довго вирішує долю українських біженців
10:12
Президент України підписав указ, який закриває доступ військових до онлайн-казино - за це боровся сержант Павло Петриченко, який загинув у Донбасі
08:01
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 20 квітня
20:00
У суботу в Україні хмарно з проясненнями, дощі в центрі та на півдні
18:08
Смерть на колесах: чому китайські електромобілі становлять серйозну загрозу для нашої безпеки
17:04
"Після перемоги Революції Гідності": чому по Татарова, Портнова та інших зрадників з цієї кодли українці все одно прийдуть
16:58
Продаж картин Медведчука, які мають музейне значення, буде зупинений - АРМА
16:05
Генерал СБУ, покидьок Ілля Вітюк у 2014 році знімав Майдан з боку «Беркута» - Слідство.Інфо
15:33
Олександр Чупак: Чому держава не спроможна розв’язати демографічну проблему
13:18
Новини агентури ФСБ: нардеп Артем Дмитрук співпрацює зі священником УПЦ МП Чертиліним, якого підозрюють у держзраді, – Bihus.Info

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]