ВРУ схвалила законопроект про перехід релігійних громад від однієї церкви до іншої

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада України схвалила законопроект, який визначає умови зміни релігійними громадами підлеглості від однієї церкви до іншої.

За проголосувало 229 депутатів з 226 мінімально необхідних, повідомляє Українська служба ВВС.

Документ уточнює статтю 8 закону про свободу совісті та релігійні організації. Вона визначає статус релігійних громад в Україні і їхнє право на зміну юрисдикції.

Експерти вважають, що такі зміни можуть пришвидшити перехід релігійних громад від УПЦ Московського патріархату до новоствореної помісної Православної церкви України.

Представник президента в парламенті Ірина Луценко 15 січня заявила, що під юрисдикцію ПЦУ перейшли 70 приходів УПЦ МП.

Очікувано, УПЦ МП виступає проти законопроекту.

Згідно з законопроектом, членство у релігійній громаді є добровільним та визначається її статутом.

"Релігійна громада на власний розсуд приймає нових та виключає існуючих членів громади у порядку, встановленому її статутом", - йдеться в документі.

Відповідне рішення, згідно з законопроектом, ухвалюється загальними зборами релігійної громади, які можуть скликати будь-хто з її членів.

Кожна громада сама у своєму статуті визначатиме, яка кількість її членів необхідна для того, аби збори були повноважними.

При цьому, для переходу потрібна підтримка цього рішення двома третинами кількості присутніх на повноважних зборах.

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту засвідчується підписами членів відповідної релігійної громади, які підтримали таке рішення.

У разі зміни своєї підлеглості релігійна громада повідомляє про це Мінкульт, або облдержадміністрації, які публікують його на своєму веб-сайті.

Таким чином, якщо громада з 1000 людей у статуті визначить, що для проведення зборів необхідна присутність більше половини, тобто 501 людини, то для ухвалення рішення про перехід необхідна буде підтримка 334 членів громади.

Законопроект передбачає також і варіант, коли не всі члени релігійної громади підтримали перехід з однієї церкви до іншої.

Люди, які виступають проти переходу, можуть створити нову релігійну громаду, але майно залишиться у старої громади

У такому випадку їм буде потрібно укласти новий договір про користування культовою будівлею і майном з їхнім власником.

Водночас частина громади, яка переходить до іншої церкви, не має цього робити і продовжує користуватись майном, яке було у неї раніше.

На період переходу вводиться мораторій на відчуження майна релігійної громади.

Такі зміни можуть пришвидшити перехід релігійних громад від УПЦ Московського патріархату до новоствореної помісної Православної церкви України.

Очікується, що за кілька років понад половина релігійних громад УПЦ МП можуть перейти до помісної церкви.

Досьогодні відомо про добровільний перехід релігійних громад до ПЦУ. Натомість УПЦ МП не гребує силовими методами протидії таким переходам.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]