ВРУ схвалила законопроект про перехід релігійних громад від однієї церкви до іншої

|
Версия для печатиВерсия для печати

Верховна Рада України схвалила законопроект, який визначає умови зміни релігійними громадами підлеглості від однієї церкви до іншої.

За проголосувало 229 депутатів з 226 мінімально необхідних, повідомляє Українська служба ВВС.

Документ уточнює статтю 8 закону про свободу совісті та релігійні організації. Вона визначає статус релігійних громад в Україні і їхнє право на зміну юрисдикції.

Експерти вважають, що такі зміни можуть пришвидшити перехід релігійних громад від УПЦ Московського патріархату до новоствореної помісної Православної церкви України.

Представник президента в парламенті Ірина Луценко 15 січня заявила, що під юрисдикцію ПЦУ перейшли 70 приходів УПЦ МП.

Очікувано, УПЦ МП виступає проти законопроекту.

Згідно з законопроектом, членство у релігійній громаді є добровільним та визначається її статутом.

"Релігійна громада на власний розсуд приймає нових та виключає існуючих членів громади у порядку, встановленому її статутом", - йдеться в документі.

Відповідне рішення, згідно з законопроектом, ухвалюється загальними зборами релігійної громади, які можуть скликати будь-хто з її членів.

Кожна громада сама у своєму статуті визначатиме, яка кількість її членів необхідна для того, аби збори були повноважними.

При цьому, для переходу потрібна підтримка цього рішення двома третинами кількості присутніх на повноважних зборах.

Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту засвідчується підписами членів відповідної релігійної громади, які підтримали таке рішення.

У разі зміни своєї підлеглості релігійна громада повідомляє про це Мінкульт, або облдержадміністрації, які публікують його на своєму веб-сайті.

Таким чином, якщо громада з 1000 людей у статуті визначить, що для проведення зборів необхідна присутність більше половини, тобто 501 людини, то для ухвалення рішення про перехід необхідна буде підтримка 334 членів громади.

Законопроект передбачає також і варіант, коли не всі члени релігійної громади підтримали перехід з однієї церкви до іншої.

Люди, які виступають проти переходу, можуть створити нову релігійну громаду, але майно залишиться у старої громади

У такому випадку їм буде потрібно укласти новий договір про користування культовою будівлею і майном з їхнім власником.

Водночас частина громади, яка переходить до іншої церкви, не має цього робити і продовжує користуватись майном, яке було у неї раніше.

На період переходу вводиться мораторій на відчуження майна релігійної громади.

Такі зміни можуть пришвидшити перехід релігійних громад від УПЦ Московського патріархату до новоствореної помісної Православної церкви України.

Очікується, що за кілька років понад половина релігійних громад УПЦ МП можуть перейти до помісної церкви.

Досьогодні відомо про добровільний перехід релігійних громад до ПЦУ. Натомість УПЦ МП не гребує силовими методами протидії таким переходам.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com