Які форми домашнього насильства віднині є злочином в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати

Кримінальним злочином тепер вважається навіть економічне та психологічне насильство

В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" юрист-кримінолог, кандидат юридичних наук Анна Маляр розповіла про нововведення до Кримінального кодексу України, що стосуються різних форм домашнього насильства і пояснила, чому це важливо. 

"Увесь комплекс змін (це, до речі, не тільки про статеві відносини) – це імплементація в українське законодавство норм Стамбульської конвенції, це така коротка назва. Вона спрямована на захист жінок від домашнього насильства і від інших проявів насильства. Перша частина змін до Кримінального кодексу, про яку всі мовчать, значно сенсаційніша. Тому що з'явилися нові склади злочинів, яких до цього не було. Зґвалтування та статеве насильство до цього було. А от тепер домашнє насильство є злочином. Раніше того не було", – розповідає юрист.

За її словами, нині злочином є будь-який з чотирьох видів домашнього насильства.

"Навіть більше, за законом, є чотири форми домашнього насильства – фізичне, сексуальне, економічне та психологічне. Фізичне та сексуальне – ми з вами розуміємо. Домашнє чи ні, але людину можна було притягнути до відповідальності, статті ККУ були. А от економічне та психологічне – це вперше, коли вони стали злочином", – зазначає Маляр. 

Утім, як фахівець у галузі кримінального права, Анна Маляр каже: підтримує зміни до ККУ лише частково, адже "Кримінальний кодекс – це не смітник, куди збирають всі правопорушення". Що це значить і чому юрист не підтримує нововведень – дізнайтеся у відео: 

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com