З 1 січня 2018 року громадяни України будуть зобов'язані сортувати все сміття

|
Версия для печатиВерсия для печати

З 1 січня 2018 року громадяни України будуть зобов'язані сортувати все сміття за видами відповідно до норми ЗУ "Про відходи". Але постанов з переліком і послідовністю операцій зі сміттям до сих пір не створено.

Як повідомляє ТСН, зараз сьома частина України завалена сміттям. Тільки під офіційними звалищами поховано 43 тисячі квадратних кілометрів, що дорівнює площі Данії. А кожен українець щодня додає мінімум 1 кг мотлоху до цієї кількості.

При цьому, як зауважує видання, приблизно 40% сміття - це корисні і цінні вторинні ресурси, такі як папір, скло і полімери. Поблизу деяких київських багатоповерхівок небайдужі активісти вже встановлюють експериментальні контейнери для сортування сміття, окремо для металевих упаковок, пластику і скла. Використана тара повинна бути чистою і вимитого.

На сортуванні відходів можна також заощадити, якщо врахувати, що за рік людина утворює 20-70 кг сміття. Так, приблизно за 100 кг макулатури можна заробити 260 грн. 1 пластикова пляшка важить 15 грамів, а для кілограма слід назбирати майже 70, що буде відповідати 5 грн. За тонну пляшок переробник повинен заплатити 15 тисяч гривень.

Деяким видам відходів можна відразу подарувати "друге життя". Наприклад, синтепон - готовий наповнювач для дитячих іграшок, ковдр, подушок і одягу. Алюмінієві банки можна переробити на цвяхи і рами для велосипедів, а за кордоном вони стають деталями для літаків.

Нагадаємо, що на початку серпня офіційно почали сортувати сміття у Львові. На всіх майданчиках для збору відходів перевізники встановили спеціальні контейнери з наклейками. Подібні експерименти зі сортування сміття запроваждують також у Івно-Франківську.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]