З появою «Роттердам+» споживачі платять двічі, —експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Скандально відома Формула «Роттердам+» була запроваджена зокрема і для покращення матеріального стану українських шахтарів. Однак їх обманули. Адже у той час, коли тарифи для населення зросли на 60 відсотків, зарплати гірників піднялися лише на дев’ять. При цьому український споживач за спожиту електроенергію платить двічі.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів експерт у сфері енергетики Андрій Герус.

«Коли формулу «Роттердам+» вводили, то, буцім, робили це для українських шахтарів, аби вони отримували європейську зарплату. Однак їх обманули», – переконує експерт.

На прикладі ахметовського «ДТЕК Павлоградвугілля» Андрій Герус детально проілюстурвав ситуацію, що скдадася. 

«Шахти фірми є у Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Львівській та Волинській областях. Від 2016 року ціна на вугілля, яка зараховується нам у тарифи, зросла на понад 60 відсотків, у той час, коли зарплата шахтарів лише на дев’ять. На жаль, вони від цього не виграли. Шахтарям платять мало, до того ж із затримками. Втім на державних підприємствах зарплати ще нижчі», – розповідає експерт.

Експерт окремо зазначив, що навіть після введення формули «Роттердам+» залишилися бюджетні дотації на державні шахти.

«Нам говорили, що ціна вугілля піднімається, щоб з державного бюджету не було дотацій на цю галузь. Але дотації збереглися на рівні трьох мільярдів гривень. У такий спосіб ми платимо двічі. Спершу в тарифах, найвищу у світі суму за вугілля, яка на 30 відсотків перевищує ціну в Роттердамі. Також ми доплачуємо гроші як платники податків», – пояснює експерт.

Крім того Андрій Герус зазначив, що собівартість вугілля у державних шахтах є різною. Все залежить від цін товарів і послуг, які закуповує підприємство.

«Переважно ці речі купують за завищеними цінами. Міністерство енергетики декларує, що ми платимо дві тисячі дев’ятсот гривень за тонну. Однак ця цифра може у півтори рази змінитися, якщо врегулювати систему держзакупівлі», – каже експерт.

Андрій Герус вказує на неякісне і дороге обладнання, яким користуються гірники.

«Закупівлі – це широке поле для корупції. Шахтарі на державних підприємствах дуже часто отримують неякісне обладнання. Є маса прикладів. На мітингу працівники нововолинської шахти «Бужанська» показували у чому працюють. Ба, навіть більше! Спецодяг вони мусять купляти за свої гроші», – обурюється експерт.

Він наголошує і на тому, що в України є можливість більше використовувати  власне вугілля.

«Антрацитову групу ми маємо обов’язково імпортувати. Вона на підконтрольних територіях не видобувається. Антрацит можна замінити, але потрібно перевести станції ТЕС на марку «Г». На жаль, тільки після блокади перевели декілька станцій. Тоді споживання антрациту скоротилося вдвічі. Маркою «Г» ми можемо забезпечувати свої потреби. Навесні 2017 року компанія «ДТЕК» зменшила закупівлю цього вугілля з державних шахт. А от восени ту ж сировину фірма почала імпортувати з США. І це попри те, що вона мала підвищений вміст сірки, тобто була неякісною! Безумовно, ми б могли використовувати власне вугілля. Однак, компанія вирішила заробити і виправдати формулу «Роттердам+», мовляв, вона для того, аби купувати сировину в Америки», – пояснює експерт. 

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]