З появою «Роттердам+» споживачі платять двічі, —експерт

|
Версия для печатиВерсия для печати

Скандально відома Формула «Роттердам+» була запроваджена зокрема і для покращення матеріального стану українських шахтарів. Однак їх обманули. Адже у той час, коли тарифи для населення зросли на 60 відсотків, зарплати гірників піднялися лише на дев’ять. При цьому український споживач за спожиту електроенергію платить двічі.

Про це в програмі «Громадська прокуратура» на телеканалі ZIK розповів експерт у сфері енергетики Андрій Герус.

«Коли формулу «Роттердам+» вводили, то, буцім, робили це для українських шахтарів, аби вони отримували європейську зарплату. Однак їх обманули», – переконує експерт.

На прикладі ахметовського «ДТЕК Павлоградвугілля» Андрій Герус детально проілюстурвав ситуацію, що скдадася. 

«Шахти фірми є у Дніпропетровській, Донецькій, Луганській, Львівській та Волинській областях. Від 2016 року ціна на вугілля, яка зараховується нам у тарифи, зросла на понад 60 відсотків, у той час, коли зарплата шахтарів лише на дев’ять. На жаль, вони від цього не виграли. Шахтарям платять мало, до того ж із затримками. Втім на державних підприємствах зарплати ще нижчі», – розповідає експерт.

Експерт окремо зазначив, що навіть після введення формули «Роттердам+» залишилися бюджетні дотації на державні шахти.

«Нам говорили, що ціна вугілля піднімається, щоб з державного бюджету не було дотацій на цю галузь. Але дотації збереглися на рівні трьох мільярдів гривень. У такий спосіб ми платимо двічі. Спершу в тарифах, найвищу у світі суму за вугілля, яка на 30 відсотків перевищує ціну в Роттердамі. Також ми доплачуємо гроші як платники податків», – пояснює експерт.

Крім того Андрій Герус зазначив, що собівартість вугілля у державних шахтах є різною. Все залежить від цін товарів і послуг, які закуповує підприємство.

«Переважно ці речі купують за завищеними цінами. Міністерство енергетики декларує, що ми платимо дві тисячі дев’ятсот гривень за тонну. Однак ця цифра може у півтори рази змінитися, якщо врегулювати систему держзакупівлі», – каже експерт.

Андрій Герус вказує на неякісне і дороге обладнання, яким користуються гірники.

«Закупівлі – це широке поле для корупції. Шахтарі на державних підприємствах дуже часто отримують неякісне обладнання. Є маса прикладів. На мітингу працівники нововолинської шахти «Бужанська» показували у чому працюють. Ба, навіть більше! Спецодяг вони мусять купляти за свої гроші», – обурюється експерт.

Він наголошує і на тому, що в України є можливість більше використовувати  власне вугілля.

«Антрацитову групу ми маємо обов’язково імпортувати. Вона на підконтрольних територіях не видобувається. Антрацит можна замінити, але потрібно перевести станції ТЕС на марку «Г». На жаль, тільки після блокади перевели декілька станцій. Тоді споживання антрациту скоротилося вдвічі. Маркою «Г» ми можемо забезпечувати свої потреби. Навесні 2017 року компанія «ДТЕК» зменшила закупівлю цього вугілля з державних шахт. А от восени ту ж сировину фірма почала імпортувати з США. І це попри те, що вона мала підвищений вміст сірки, тобто була неякісною! Безумовно, ми б могли використовувати власне вугілля. Однак, компанія вирішила заробити і виправдати формулу «Роттердам+», мовляв, вона для того, аби купувати сировину в Америки», – пояснює експерт. 

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com