За час війни з Росією - 4,6 тисячі зниклих безвісти, чверть досі не знайшли

|
Версия для печатиВерсия для печати

Від початку збройного конфлікту на Донбасі Харківська правозахисна група зафіксувала 4649 випадків зникнення людей по обидва боки лінії розмежування.

Про це поінформував керівник ХПГ Євген Захаров під час презентації результатів виконання проєкту "Насильницькі зникнення та зникнення безвісти під час збройного конфлікту на сході України у 2014-2018 рр.", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Харківською правозахисною групою (ХПГ) задокументовано та внесено в базу даних (БД) 4649 випадків зниклих осіб, з яких 3135 - чоловіки, 645 - жінки, 239 - діти, стать 630 зниклих ми не визначили за браком інформації. Більша кількість членів військових формувань зникла під час виконання своїх обов’язків або на полі бою. Було знайдено 3484 особи, тобто доля 1165 зниклих невідома", - повідомив Захаров.

Він зазначив, що найбільша кількість зникнень зафіксована у 2014-2015 роках, що припадає на активну фазу військового конфлікту на сході України. За його словами, база даних містить інформацію про 983 випадки зникнення цивільних осіб та 843 випадки зникнення членів військових формувань у 2014 році.

"У БД зафіксовано на непідконтрольній уряду території 1301 випадок зникнень, в тому числі 479 цивільних осіб, 163 членів законних збройних формувань(ЗЗФ), 7 членів незаконних збройних формувань(НЗФ), статус 652 зниклих не визначений. Щодо підконтрольної території, то в БД містяться дані про 1952 зниклих, в тому числі 732 цивільні особи, 76 членів ЗВФ, 2 члени НЗФ, статус 1151 зниклих не визначений", - сказав Захаров.

Також він додав, що серед задокументованих зникнень цивільних осіб на Донбасі у базі даних ХПГ ідентифіковано 13 цивільних осіб, які зникли після незаконного позбавлення волі, 57 цивільних осіб зникли при перетині блокпостів військових формувань та НЗФ, 18 цивільних осіб зникли під час проведення бойових дій у межах населених пунктів Луганської та Донецької областей, 479 цивільних зникли після викрадення, 964 цивільні особи зникли безвісти з невідомих причин, тобто родичі втратили з цими особами телефонний зв'язок.

"У нас є підстави вважати, що серед усіх випадків зникнень цивільних осіб, дані яких внесені у БД ХПГ, 621 випадок можна кваліфікувати як насильницькі зникнення", - зазначив Захаров.

Проєкт "Насильницькі зникнення та зникнення безвісти під час збройного конфлікту на сході України у 2014-2018 рр." реалізовано за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

«Аргумент»


На цю тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]