За рік дії закону про булінг українські суди розглянули понад 300 справ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Закон щодо протидії булінгу в освітніх закладах діє рівно рік. За цей час в українських судах було розглянуто близько 300 справ щодо булінгу, за певною частиною з них є рішення. Тим не менш, у цій сфері залишається ще дуже багато проблем і нестиковок.

Про це розповідає освітній омбудсмен Сергій Горбачов в інтерв'ю ZN.UA.

"За рік дії закону українські суди розглянули понад 300 справ про булінг. Зі 122 із них уже винесено рішення і визначено покарання: штрафи, громадські роботи, публічні вибачення, попередження, усні зауваження. Деякі справи закрито за терміном давності чи за відсутністю складу правопорушення, інші — відправлено на доопрацювання", - розповів він.

Справ, зазначає омбудсмен, могло бути і більше. Однак процес гальмується, в першу чергу тим, що освітнє законодавство в Україні заплутано і має великий об'єм. Ця сфера одночасно і регулюється великою кількістю нормативних актів і одночасно не має багатьох необхідних документів, а там, де немає правил, вказує Горбачов, завжди виникає зловживання чи свавілля.

Раніше повідомлялося, що перше рішення про булінг після прийняття відповідного закону 11 лютого 2019 року виніс суд у Борисполі.

Як відомо, в Україні 19 січня 2019 року набув чинності закон, яким передбачено штраф за булінг і приховування працівниками навчальних закладів випадків знущань над дітьми.

Поняття "булінг" визначається, як "моральне або фізичне насильство, агресія в будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати своїм інтересам, мають ознаки свідомого жорстокого поводження".

Під булінг підпадає також цькування з застосуванням засобів електронних комунікацій, які вчиняються стосовно малолітньої або неповнолітньої особи, або щодо інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com