За рік ставлення українців і росіян один до одного погіршилося (ОПИТУВАННЯ)

|
Версия для печатиВерсия для печати

Ставлення українців і росіян один до одного погіршилося, порівняно з початком року.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології, проведеного 2-11 листопада, та "Левада-центру".

"В Україні у лютому 2021 року добре ставилося до Росії 39% українців, погано – 47%. У порівнянні з лютим 2021 року простежується погіршення ставлення до Росії (у лютому співвідношення було 41% до 42%).

В Росії добре ставилися до України 45% населення, погано – 43%.  У порівнянні з попередньою хвилею опитування простежується значне погіршення ставлення (раніше 54% добре ставилися, 31% – погано)".

Зазначається, що більшість респондентів обох країн погано ставляться до керівництва сусідньої країни і добре – до звичайного населення цих країн.

При цьому, серед респондентів, які загалом добре ставляться до Росії, більшість ставиться погано до керівництва Росії.

Соціологи пояснюють, що їхнє позитивне ставлення є наслідком того, що Росія в першу чергу асоціюється із звичайними людьми. Тим більше, 2 з 5 респондентів в Україні повідомили, що мають близьких родичів у Росії.

Ставлення українців до Росії  суттєво залежить від регіону: на Заході позитивно ставляться до Росії 26%, у Центрі – 35%, на Півдні – 49%, на Сході – 52%. Більшість тих, хто негативно ставиться до Росії, сконцентрована у Західному регіоні (61%), найменше таких – у Східному регіоні (30%).

Дослідження порівнює результати опитувань КМІС і російської недержавної дослідницької організації "Левада-Центр".

Дослідження КМІС тривало з 2 по 11 листопада. Методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних номерів опитали 2003 респонденти у віці від 18 років, що мешкають у всіх регіонах України (крім окупованих Криму та Донбасу).

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.   

"Левада-центр" проводив опитування серед мешканців Росії з 25 листопада до 1 грудня. Методом особистого інтерв’ю опитали 1 603 особи у віці від 18 років.

Статистична похибка (з імовірністю 0,95) не перевищує: 3,4% для показників, близьких до 50%, 2,9% – для показників, близьких до 25%/75%, 2% – для показників, близьких до 10%/90%, і 1,5% – для показників, близьких до 5%/95%.

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]