Західні оглядачі про події на Азові

|
Версия для печатиВерсия для печати

Західні експерти засудили дії Росії в Азовському морі й закликали США, НАТО і ЄС рішуче діяти у відповідь.

Огляд думок західних експертів наводить Голос Америки.

Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер закликав Сполучені Штати відреагувати на розвиток подій в Азовському морі. У своєму Твіттері дипломат написав: "Заява речниці НАТО висловлює підтримку Україні і закликає Росію поважати міжнародне право стосовно Керченської протоки. Було б гарно, аби Сполучені Штати сказали щось інше, ніж твіт Дональда Трампа, який показує брак його розуміння фінансування НАТО".

Чого конкретно стосується цей твіт – не відомо. Однак оглядачі і користувачі Твіттера коментують його несвоєчасність в контексті подій в Азовському морі.

Аналітик американського центру The Atlantic Council Андерс Аслунд написав: "Поведінка й твіти Трампа сьогодні піднімають серйозні питання, чи він прикриває Путіна та його агресію проти України. Чи Трамп працює для Путіна чи для Сполучених Штатів Америки?"

Раніше він закликав президента США Дональда Трампа і Державний департамент США висловити рішучий протест агресивним діям Росії щодо України.

"Сходиться до того, що Росія поступово робить крок за кроком, щоб відрізати Україну від Азовського моря та міжнародних морських перевезень. Захід і НАТО повинні рішуче відреагувати, поки не пізно".

Колишній високопосадовець Пентагону Майкл Карпентер також прокоментував події: "Росія загострила конфлікт в Україні, блокуючи Керченську протоку між Азовським і Чорним морями. Це сталось після того, як Росія протаранила український буксир, який супроводжував українські військово-морські судна з Одеси до Маріупольського порту".

 

Голова МЗС Литви Лінас Лінкявічус у своєму Твіттері написав: "Рішуче засуджую спробу Росії фізично заблокувати Керченську протоку й таран українського корабля. Це не можна трактувати інакше як акт агресії та чергове кричуще порушення міжнародного морського права. Такі дії підривають безпеку всього регіону".

Журналіст Радіо Свобода Крістофер Міллер пише: "Величезний удар для слабкого українського флоту. Втрачені три кораблі, включаючи два озброєні, становлять приблизно третину всього озброєного флоту країни. Росія захопила кілька човнів, коли анексувала Крим у 2014 році".

"Дуже значна нова агресія від Росії. Україна скликає термінове засідання Ради Безпеки ООН", - повідомляє колишня представниця США в ООН Саманта Пауер.

Аналітик американського каналу CNN Марк Гертлінг пише, що це може стати "однією з найбільших криз, з якою стикається чинна адміністрація" Білого дому, і це випробовує "рішучість і здатність діяти в умовах кризи".

"Стане гірше", - вважає Гертлінг, - "Є повідомлення про перевірки для українських вантажівок. Путін вважає, що він може робити це без наслідків, і це допоможе підняти йому рейтинги" серед росіян.

"Україна. Суверенна нація. Один із наших партнерів. Місце, де американські солдати допомагають підтримувати безпеку. Нація, яка мужньо протистоїть постійним вторгненням Росії. Я знаю, як США ПОВИННІ відреагувати на це. Чи ми зробимо це?"

Український військовий арсенал значно поступається російському, порівнює CNN.

Нагадаємо, 25 листопада декілька прикордонних катерів РФ здійснили напад на кораблі Військово-Морських Сил ЗС України, які у складі двох малих броньованих артилерійських катерів “Бердянськ” і “Нікополь” та рейдового буксиру “Яни Капу” здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря.

“Прикордонні кораблі РФ типу “Соболь”, “Дон”, катери типу “Мангуст”, “Суздалец” здійснили відверто агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України. Прикордонний корабель “Дон” здійснив таран нашого рейдового буксиру, в результаті якого пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик. Диспетчерська служба окупантів відмовляється забезпечити право свободи судноплавства, гарантоване міжнародними угодами”, - йдеться у повідомленні ВМС України.

Українські військові твердять, що заздалегідь поінформували відповідно до міжнародних норм про свій намір здійснювати перехід. Дії російських військових вони називають порушенням Конвенції ООН з морського права та Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря та Керченської протоки.

 «Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]