Замість початку вакцинації в Україні розпочалися навчання по вакцинації

|
Версия для печатиВерсия для печати

 В Україні 15 лютого розпочалися практичні навчання мобільних бригад для імунізації від коронавірусу вакцинами Pfizer-BioNTech та AstraZeneca/Oxford, повідомила пресслужба Центру громадського здоров’я України.

«15 лютого 2021 року, у Києві розпочався другий етап навчання серед мобільних медичних бригад, які проводитимуть вакцинацію від COVID-19. Перший – онлайн-тренінги – деякі з членів мобільних бригад уже пройшли. Тренінги проводить Центр громадського здоров’я спільно з Бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) в Україні», – йдеться в повідомленні.

У ЦГЗУ зазначили, що до кінця тижня практичні навчання пройдуть щонайменше по дві мобільні бригади з кожної області, зазначає Радіо Свобода.

«Одна мобільна бригада з області вивчить спосіб використання, введення й особливості роботи з вакциною Pfizer/BioNTech, інша з AstraZeneca. Це дасть змогу оперативно запустити процес імунізації проти COVID-19 по всій Україні, щойно доставлять вакцину», – розповіли в пресслужбі.

Як додали в ЦГЗУ, під час навчання медичні працівники отримають всю актуальну інформацію, яка необхідна для проведення вакцинації, зокрема:

  • рекомендації щодо консультування до й після вакцинації;
  • як вводити вакцину — правильна техніка та місце (для кожного виробника окремо);
  • як розраховувати потребу у вакцині та ін’єкційних матеріалах;
  • як безпечно утилізувати використані ін’єкційні матеріали;
  • надання екстреної невідкладної допомоги в разі необхідності.

Мобільна бригада складатиметься з лікаря, двох медичних сестер, реєстратора і водія. Також навчання проходять медики, які увійшли до резервного складу мобільної бригади. Відповідно до дорожньої карти, на всіх етапах вакцинації проти створять близько 600 мобільних бригад, зауважили у відомстві.

29 січня заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко заявляв, що вакцинація від COVID-19 почнеться в Україні «в районі 15 лютого». За його словами, у лютому Україна отримає 117 тисяч доз вакцини Pfizer-BioNTech у межах співпраці з COVAX.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що Україна отримає вакцину від коронавірусу 17 чи 18 лютого.

"Ми говорили, що вакцинація почнеться з 15 лютого, цю дату я називав, виходячи з домовленостей щодо поставки вакцин. Джерела поставки вакцин COVAX Pfizer трішечки затримуються. Вакцини компанії AstraZeneca - згідно з контрактом, заключеним з індійським інститутом Serum Institute, зараз тривають технічні моменти щодо логістики самої відправки... Тобто 16 чи 17 лютого, я думаю, ми очікуємо вакцину вже в Україні" - заявив Степанов в ефірі телеканалу "Інтер" увечері 14 лютого.

Президент Володимир Зеленський заявляв, що в Україні мають намір охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше половину населення протягом цього і на початку 2022 року. Україна домовилась про постачання вакцин від компаній Pfizer, Sinovac, AstraZeneсa і Novavах.

«Аргумент»


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]