Затриманням Веліляєва окупанти намагаються вчергове залякати кримських татар

|
Версия для печатиВерсия для печати

Затриманням в окупованому Криму кримськотатарського бізнесмена і мецената Ресуля Веліляєва може мати кілька причин, одна з яких - прагнення залякати кримських татар, оскільки окупанта дратує їх консолідованість.

Про це в ефірі Радіо Крим.Реаліі заявив член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв, передає Центр журналістських розслідувань.

«Перша (причина - ред.) - це чергова акція залякування кримських татар. Ми стали свідками нової хвилі репресій. Друга мета - тиск на кримськотатарський бізнес. Адже бізнес Ресуля Веліляєва - це не тільки торговельна мережа по всьому Криму і тисячі робочих місць, це тисячі підприємців малого та середнього бізнесу, які купують товар в «Кримопты», для ведення власного бізнесу ... Третя причина - удар по кримськотатарській ідентичності, оскільки Ресуль Веліляєв виступав як меценат і спонсорував історичні, літературні та мовознавчі дослідження за темами Криму і кримських татар. Четверта причина в тому, що окупаційну владу дратує консолідованість кримськотатарського народу, взаємна підтримка у виплаті штрафів, допомога дітям і сім'ям політичних в'язнів, малозабезпеченим», - сказав Барієв.Співзасновник фірми "Кримопт" відомий кримськотатарський бізнесмен і меценат, Ресуль Веліляєв заарештований на 2 місяці і знаходиться в московському СІЗО "Лефортово", контрольованому ФСБ.

Другого фігуранта справи, гендиректора "Кримопта" Алі Барієва, в той же день заарештувала суддя Басманного суду Євгенія Ніколаєва. В який ізолятор відправили Барієва, невідомо.

Заарештованим інкримінують пункт "а" частини 2 статті 238 російського КК (виробництво і збут товарів, що не відповідають вимогам безпеки, вчинені групою осіб за попередньою змовою або організованою групою). Ця норма передбачає до шести років колонії. За відомостями Буджурової, мова в справі йде про якісь прострочені продукти, які нібито були знайдені в магазині, що належить Веліляєву. Справа "Кримопта" перебуває у провадженні СКР; оперативну підтримку по ньому здійснюють співробітники ФСБ.

Керівники "Кримопта" - найбільшого в Криму дистриб'ютора продуктів харчування - були затримані 26 квітня в Білогірську після обшуків, які в їх будинках провели співробітники ФСБ за підтримки ОМОНу. Крім того, обшуки пройшли в офісі, десятках магазинів, на виробничих базах і в будинках працівників "Кримопта", а також на інших підприємствах, що належать Веліляєву - фірмі "Стимул" та в магазинах мережі "Тузель". Всього силовики прийшли за 33 адресами в різних місцевостях півострова.

28 квітня голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров повідомив, що Веліляєва і Барієва вивезли з Криму. На той момент їх процесуальний статус не був визначений - вони ще навіть не були офіційно затримані.

Ресуль Веліляєв до анексії регіону був депутатом Верховної ради Криму, а його брат і другий співзасновник "Кримопта" - Ремзі Веліляєв - депутатом Білогірської міської ради. На кошти бізнесменів в місті була побудована соборна мечеть. Ресуль Веліляєв також заснував фонд імені великого кримськотатарського поета і лінгвіста Бекіра Чобан-заде, який присуджує премії Чобан-заде.

14 квітня 2015 року в будинках братів Веліляєвих вже проходили обшуки. Ремзі Веліляєв після закінчення обшуку був допитаний в регіональному управлінні СКР.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему
10:06
Звичайне шахрайство: фігурант журналістських розслідувань ексочільник УСБУ Миколаївщини Герсак став громадським діячем та збирає грантові кошти для ветеранів (ФОТО)
09:31
Типове "зе": "слуга народу" Роман Кравець шантажує таксі "Uklon"через Telegram-канал "Джокер" - вимагає $200 тисяч
09:01
Суд зобов’язав упц (мп) повернути державі Успенський собор ХІІ ст. у Каневі
08:35
У Росії виробництво бензину впало на 14% після атак на НПЗ - Росстат
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 28 березня
20:00
У четвер дощитиме трохи в Карпатах, вдень до +20°С
19:22
У Польщі через перевірку контррозвідки звільнили генерала, який відповідав за підготовку ЗСУ
18:09
Диктатор на прізвисько Барбекю: як у Гаїті влада повністю захопила злочинні угруповання
17:17
Голова ВККС Роман Ігнатов подав у відставку

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]