Заява ДБР щодо обставин авіакатастрофи військового літака АН-26 на Харківщині

|
Версия для печатиВерсия для печати

Слідчі ДБР розпочали досудове розслідування у зв'язку з падінням військового літака АН-26 Повітряних Сил ЗСУ на Харківщині за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України). 

Про це йдеться в повідомленні прес-служби ДБР.

За попередньою інформацією, 25 вересня 2020 року близько 20:50 на автошляху Київ-Харків-Довжанський сталася авіакатастрофа. Під час здійснення планових навчальних польотів впав та загорівся військовий літак марки АН-26, який здійснював посадку на аеродром військової частини в м. Чугуєві Харківської області. На борту літака перебувало 20 курсантів Харківського університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба та 7 військовослужбовців військової частини.  

 

Станом на 12:15  на місці авіакатастрофи знайдено тіла 25 загиблих осіб. Одна особа померла у лікарні та одна особа травмована (перебуває у лікарні). 

З метою координації дій на місце події виїхало керівництво Державного бюро розслідувань, Офісу Генерального прокурора, Міністерства оборони України, Генерального штабу Збройних Сил України, Національної поліції України. 

Проведено невідкладні слідчі (розшукові) дії, а саме:

  • огляд місця події за участю спеціалістів;
  • виїмка необхідної документації;
  • допити свідків;
  • призначення необхідних судових експертиз.

З метою встановлення причин та обставин катастрофи створено спільну комісію з числа спеціалістів Міністерства юстиції України, а саме спеціалістів Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, Харківського НДІ судових експертиз імені заслуженого професора М.С. Бокаріуса, Державного підприємства обслуговування повітряного руху України «Украерорух», Державного підприємства «Антонов», Головної інспекції Міністерства оборони України, слідчих Державного бюро розслідувань та прокурорів Офісу Генерального прокурора.

Перевіряються такі версії слідства:

  • катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарату;
  • катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків екіпажем;
  • неналежне виконання службових обов'язків особами, які були відповідальними за керування польотами;
  • неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту. 

Наразі встановлюються усі обставини катастрофи.

Розслідування перебуває на контролі керівництва Державного бюро розслідувань.

«Аргумент»

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:02
Чому "вибори весною" це афера або підготовка до шахрайства
15:50
ВРП одноголосно дозволила арештувати голову Господарського суду Львівщини, який вимагав $1млн хабаря
15:40
Українське командування "подарувало" росіянам ключовий укріпрайон під Покровськом, - Бутусов
15:09
ВВС: до кінця 2024 року в росії мали виробити понад 20 літаків Superjet 100, але побудували лише 7, тай й ті добудовані «з довоєнного доробку»
14:22
Син нардепки від «ЄС» Южаніної вчиняє ДТП під наркотиками і був знятий з військового обліку за станом здоровʼя
14:06
Румунія і Болгарія з 1 січня 2025 року увійдуть до Шенгенської зони
13:07
Конструктора КБ "Марс" Шатського ліквідували в Москві, він модернізував ракети X-59, - росЗМІ
13:01
Де процвітає корупція: у телефоні екскерівниці Хмельницької МСЕК Крупи виявили листування з працівниками ДБР, прокуратури та митниці, - ЗМІ
12:03
Тотальна корумпованість МВС: елітна нерухомість у Грузії та оборудки - у посадовця міністерства знайшли незаконних статків на 20 мільйонів
11:02
Криптовалюту легалізують в Україні на початку 2025 року, але без податкових пільг – Гетманцев

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]