Зеленський пропонує Раді нову формулу розрахунку ціни електроенергії

|
Версия для печатиВерсия для печати

У Верховній раді України з'явився текст законопроекту авторства президента Володимира Зеленського №10401 "Про внесення змін до деяких законів України щодо зниження вартості електричної енергії".

Про це свідчать дані на сайті Ради, передає РБК-Україна.

Зокрема, документом пропонується передбачити механізм формування вартості електричної енергії, виробленої на вугільних електростанціях, за принципом врахування реальних обґрунтованих витрат на її виробництво.

У пояснювальній записці вказано, що тарифи на електроенергію зросли на 70% і продовжують зростати надалі, а основною причиною такого зростання є застосування формули "Роттердам+" при розрахунку вартості електричної енергії, виробленої вугільними електростанціями.

Застосування таких необ'єктивних підходів у розрахунку відпускної ціни електроенергії призводить до втрат споживачів в середньому на рівні 15 млрд гривень на рік. Тоді, як для виробництва цієї електроенергії в основному використовується вітчизняне чи імпортоване із Російської Федерації вугілля, до якого апріорі не можна застосовувати формулу: "ціна вугілля у портах Амстердам - Роттердам - Антверпен плюс ціна транспортування такого вугілля із цих портів до вітчизняних підприємств", - вказано у записці.

Крім того, пропонується внести зміни до закону "Про ринок електричної енергії", якими передбачити перенесення строків переходу до нової моделі ринку електроенергії на 1 липня 2020 року.

"Прийняття проекту закону за рахунок запровадження обов’язкового тестового режиму для учасників ринку дасть змогу отримати статистичні дані роботи учасників на майбутніх сегментах ринку, оцінити цінові максимуми, виявити недоліки технічних платформ, що буде використано для усунення цих недоліків", - зазначається у пояснювальній.

Нагадаємо, 26 червня Зеленський зареєстрував у Верховній раді законопроект №10401 - закон про внесення змін до деяких законів України щодо зниження вартості електроенергії. Документ був визначений президентом як невідкладний.

«Аргумент»

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У п'ятницю дощитиме в Карпатах і на сході, вдень до +20°С
19:59
Українці гинуть за мільярди Ахметова: благодійне товариство ФК "Шахтар" отримало бронь від мобілізації
19:28
США та Великобританія перевіряють криптовалютні транзакції на суму понад $20 млрд, що пройшли через російську біржу
19:10
The Telegraph: Яка зброя може змінити хід війни в Україні
18:46
Зеленський: рф готує новий наступ у травні-червні, ми не готові до цього (уточнення)
18:07
Як Китай поглинає колись вільний Гонконг
16:59
Чисельність населення України на вільних територіях 31,5 мільйона
14:10
«Чия система витримає, той і переможе»: що стоїть за останніми обстрілами росією енергетичної інфраструктури України
13:59
РПЦ оголосила “священну війну” Україні (документ)
12:04
Бурштинська та Ладижинська ТЕС зруйновані майже повністю: чим Україні загрожують нові атаки на енергосистему

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]