Зонд Cassini веде свій останній репортаж з атмосфери Сатурна

|
Версия для печатиВерсия для печати

Зонд Cassini почав свій останній репортаж з атмосфери Сатурна/

Космічний апарат Cassini приступив до відправки останніх наукових даних і фотографій за свою 20-річну місію. О 8 ранку за київським часом фахівці NASA дали команду на старт операції під назвою "Великий фінал". Зонд пройшов повз супутниця Сатурна Енцелада і підготувався до входження в атмосферу планети.

Починаючи з квітня апарат 22 рази "пірнав" в атмосферу Сатурна, проходячи між планетою і її кільцями на висоті від 1600 до 4000 кілометрів від поверхні. Але нинішня зустріч буде ні на що не схожою. Cassini буде передавати дані про атмосферу планети зі швидкістю 27 кілобіт в секунду до тих пір, поки його двигуни будуть в змозі утримувати антену в напрямку Землі. Після цього зонд розпадеться і згорить, як метеорит.

"Великий фінал" Cassini - це набагато більше, ніж просто остаточне занурення космічного апарату в атмосферу Сатурна. Ця драматична подія є наріжним каменем шестимісячних сміливих досліджень і наукових відкриттів. Ці шість місяців - захоплююча заключна глава в історичному 20-літню мандрівку ", - йдеться в повідомленні NASA, присвяченому події.

У міру занурення в атмосферу Cassini буде збирати неймовірно цінну інформацію, отримати яку бул занадто ризиковано раніше. Так, апарат готовий зробити докладні карти гравітаційних і магнітних полів Сатурна, які дозволять вченим уявити, як планета влаштована всередині і, можливо, вирішити загадку неймовірно швидкого обертання Сатурна. Крім того, нова інформація дасть уявлення про те, скільки матерії знаходиться в кільцях і наблизить до розуміння їх походження. А камери отримають дивовижні зображення кілець і хмар Сатурна. Основні дані будуть до останньої хвилини передаватися з мас-спектрометра.

У верхні шари атмосфери Cassini повинен увійти о 14:31 за київським часом. Його двигуни будуть нарощувати потужність для стабілізації апарату. За попередніми розрахунками, зонд припинить своє існування 83 хвилини по тому. Фахівці NASA впевнені, що блок з радіоізотопним джерелом харчування повністю згорить.

Як нагадують в NASA, Cassini сім років добирався від Землі до Сатурна і 13 років провів на орбіті планети. Він працює на ракетному паливі. Отримані за кілька останніх років дані дозволили припустити, що два супутника Сатурна, Енцелад і Титан, можуть містити населені або, принаймні, "пребіотичні" середовища. Якби зонд залишився на орбіті з виробленим паливом, його некерований рух міг би призвести до зіткнення з однією з лун і, теоретично, вплинути на майбутні дослідження з приводу можливості життя на них. Тому апарат вирішено було знищити максимально корисним для науки способом.

"Cassini не знатиме про те, що з ним станеться щось погане, до тих пір, поки не почне руйнуватися. В останню мить він може відправити повідомлення про лихо", - говорить один з інженерів, відповідальних за зв'язок з апаратом.

Cassini є спільним проектом NASA і Європейського космічного агентства (EKA). Вартість місії становить 3,2 млрд доларів США. Апарат був запущений в космос в 1997 році, через сім років він став першим штучним супутником Сатурна. За минулі роки він зібрав беспредецентний масив даних, пролітав крізь гейзери на Енцеладі, спостерігав "кільцевої дощ" та інші дивовижні явища.

«Аргумент»


 В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:12
Ракети росіян руйнують енергетику України (подробиці)
10:01
Кіпр позбавив громадянства Коломойського, Бахматюка і Григоришина, – Politis
08:00
Ворог захопив село Дар’їно на Курщині, просунувся на Донбасі
20:00
У четвер дощ та мокрий сніг лише на заході України
19:04
Пропагандистам Зеленського є чому повчитися: мерія Туркменбаші перед візитом посла США влаштувала "потемкінські" базари і поставила за прилавки вчителів англійської
18:06
Ексочільник Хмельницької обласної прокуратури Олійник продовжує працювати прокурором після скандалу з інвалідністю
17:33
Бюджетні електромобілі: що пропонує ринок
17:04
Покидька Царьова ще раз засудили - тепер до 8 років в'язниці
16:24
Тепер вже колишній полковник СБУ отримав 10 років тюрми за хабар в $60 тисяч
15:42
А ви воюйте. Суд скасував арешт майна родини ексміністра енергетики Ставицького, який обікрав Україну

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]