Звіт ЄС про Україну: обмаль вироків у великих корупційних справах і переслідування активістів
Україна повинна посилити темп у реалізації реформ у судовій сфері та антикорупційних заходах, а також продемонструвати прогрес у розгляді справ про корупцію на найвищому рівні, заявили у Євросоюзі.
Про це йдеться у звіті ЄС про виконання Україною Угоди про асоціацію, повідомляє Єврокомісія на своєму сайті у п’ятницю.
Звіт, який відображає моніторинг виконання зобов’язань у рамках Угоди про асоціацію між ЄС та Україною за минулий рік, єврокомісар з європейської політики сусідства та перемовин про розширення Йоганнес Ган передав у п’ятницю прем’єр-міністру Володимиру Гройсману.
У звіті відзначається сповільнення реформ у судовій сфері та антикорупційних заходах, а також наголошується, що Україна повинна посилити темп виконання цих реформ.
Окремо звіт наголошує на вагомій ролі у боротьбі проти корупції громадянського суспільства. «Воно має бути здатне виконувати свою сміливу роботу безперешкодно, маючи гарантії безпеки. Потрібно у належний спосіб розслідувати напади на активістів громадянського суспільства та покарати винних. Задля цього необхідні належні дії з боку правоохоронних органів», — наголосили у ЄС.
Звіт окремо підкреслює і прогрес у інших сферах. Зокрема, у результаті послідовних економічних реформ багато великих державних підприємств продовжили збільшувати прибуток під керівництвом незалежних наглядових рад, а сотні менших підприємств було успішного приватизовано.
Звіт позитивно оцінив впровадження Україною законодавства з енергоефективності, зокрема, створення Фонду енергоефективності. Водночас у звіті йдеться про незначний прогрес у створенні незалежних операторів у сфері газу та електроенергії.
Прогрес було досягнуто у сферах санітарних і фітосанітарних питань, корпоративного законодавства, державних закупівель і захисту довкілля.
«Українська влада здійснює важкі, але результативні реформи за вкрай тяжких обставин. Результати цих реформ приносять чіткі вигоди українському народові: у 2017 році загальна торгівля між ЄС та Україною зросла на 24%, відкриваючи нові ринки для українського бізнесу. Також понад півмільйона українських громадян здійснили подорожі до ЄС, скориставшись безвізовим режимом. У рамках програми Erasmus+ відбулося понад 7200 академічних обмінів», — підкреслила високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні.
«Дуже важливо зараз, у передвиборчий період, підтримувати енергію реформ в Україні та зробити ці зміни незворотними. Не може бути відступу назад у таких питаннях, як антикорупційні зусилля», — підкреслив єврокомісар з європейської політики сусідства та перемовин про розширення Йоганнес Ган.
На фото: обпечена рука Катерини. ФОТО: HUMANRIGHTS.ORG.UA
На цю тему:
- Ми знаємо, хто, кому і скільки дав грошей за напад на Гандзюк - активіст
- Катерина Гандзюк померла. Замовник вбивства не встановлений
- Понівечена Катерина Гандзюк записала відеозвернення з лікарні
- Гандзюк перенесла вже 11 операцій, досі перебуває в реанімації
- СБУ засекретила справу щодо замовників замаху на Кетерину Гандзюк
- Вбивство Гандзюк: 73 громадські організації вимагають відставки Луценка і Авакова
Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.
Новини
- 12:11
- Від фіктивного днопоглиблення та "буксирних схем" на Одещині — до хабарів із київських маршрутників: суд поновив на посаді одіозного портовика
- 12:04
- З фронту вилучили партію неякісних 82-мм мін
- 10:20
- Ексгумація жертв Волинської трагедії: Україна та Польща ухвалили заяву
- 10:01
- Верховний суд підтвердив, що упц мп не має прав на користування Спасо-Преображенським собором у Чернігові
- 08:00
- Ворог окупував Новоселидівку та Петрівку і просунувся біля 12 населених пунктів
- 20:00
- У середу в Україні хмарно з проясненнями, вдень близько 0°
- 18:02
- "Якщо настане криза чи війна" - ось справжній план стійкості
- 16:08
- На Рівненщині та Одещині три громади перейшли до ПЦУ
- 14:05
- Браковані міни: Міноборони проігнорувало проблеми та відправило боєприпаси на фронт, - ЗМІ
- 12:08
- Верховний Суд поставив крапку в оскарженні націоналізації ПриватБанку: банк не повернуть Ігорю Коломойському
Важливо
ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ
Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.