З'явився перелік церков, які зобов'язані вказувати приналежність до РПЦ

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство культури України оприлюднило перелік церков, яким необхідно вказувати приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

Повний список опублікували у виданні «Урядовий кур'єр», передає Радіо Свобода.

Міністерство культури України, зазначено на сайті видання, провело релігієзнавчу експертизу щодо назви релігійних організацій і об'єднань, що входять до структур релігійної організації, керівний центр якої розташований в державі, яка визнана такою, що здійснила військову агресію проти України.

Під дію сьомої та восьмої частин статті 12 закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», згідно з висновком Мінкульту, підпадають релігійні організації (релігійні громади, управління і центри, монастирі, релігійні братства, місіонерські товариства (місії), духовні навчальні заклади), які діють на території України та входять до складу (є частиною) таких релігійних об’єднань:

Руська (Російська) істинно-православна церква (РІПЦ)
Руська (Російська) старообрядницька церква (безпопівська згода) або Древлеправославна поморська церква (ДПЦ)
Українська православна церква (в єдності з Російською православною церквою (УПЦ)
Руська (Російська) древлеправославна церква (РДЦ, Новозибківська згода)
Руська (Російська) православна старообрядницька церква (РПСЦ).
«Зазначені організації повинні протягом 3-х місяців внести до свого статуту зміни і подати їх на реєстрацію у встановленому порядку», – йдеться у повідомленні.

22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав закон, який зобов’язує Українську православну церкву (Московського патріархату) вилучити з назви слово «українська» і зазначити приналежність до Російської православної церкви (РПЦ).

Цей закон Верховна Рада України ухвалила 20 грудня. Документ передбачає, що релігійна організація, яка входить до структури релігійної організації з центром у державі, що вчинила військову агресію проти України, зобов'язана у назві відображати приналежність до такої релігійної організації.

6 січня 2019 року у Стамбулі, у резиденції Вселенського патріархату на Фанарі, Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив главі новоствореної Православної церкви України митрополитові Епіфанію томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ.

Після того, як Православна церква України отримала томос – документ про автокефалію – від Вселенського патріархату, православні громади країни повинні вибрати, залишатися в колишній церкві чи приєднатися до нової. Ухвалені 17 січня 2019-го Верховною Радою правки до чинного закону «Про свободу совісті та релігійні організації» дають можливість релігійній громаді перейти з однієї церкви в іншу.

За даними УПЦ (МП) на кінець грудня 2018 року, ця церква налічувала 12 092 парафії в Україні.​


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

20:00
У середу в Україні сухо на півдні та сході, ніччю - заморозки
18:07
Юрій Ніколов: Корупційна історія Сольського - для розуміння того, наскільки укорінена в Україні корупція
17:57
"Porsche на тестя": у заступника начальника поліції Дніпра знайшли 14 млн незаконних активів
17:34
"Довічне" отримав нацгвардієць, який розстріляв своїх співслужбовців на заводі Південмаш у Дніпрі
16:03
На Волині сержант отримав 15 років тюрми за вбивство двох добровольців
15:02
Ціна на газ для населення залишиться незмінною до травня 2025 року
14:06
Захід нарешті помітив російських терористів у рясах
13:59
ДП "Документ" тимчасово не видає документи за кордоном
12:03
Сергій Удод ("Гудвін"): Як організувати ефективну медслужбу в батальйоні
11:03
Звичайне шахрайство: жителі "хрущовки" з Нетішина переказали понад 3,6 млн грн партії "Слуга народу" - Рух "Чесно" викрив мережу фіктивних донорів партії влади

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]