Без ковід-сертифіката - штраф. Як у Києві поліція ловить порушників на транспорті (+відео)

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

У Києві з 1 листопада поліція перевіряє сертифікати про вакцинацію у пасажирів громадського транспорту. Проїзд без такого документу загрожує кожному штрафом від 17 тисяч гривень.

 Кореспонденти BBC News Україна стали свідками того, як поліція виявляє порушників і як противники вакцинації пояснюють своє небажання виконувати вимоги.

Про те, що Київ прямує до червоної зони, мер попередив ще 21 жовтня.

22 жовтня комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій КМДА затвердила перелік обмежень, які запровадять в столиці під час переходу до "червоної зони". Тепер вони почнуть діяти.

Заборонено перебувати без масок, які закривають ніс і рот у підземних переходах, на зупинках транспорту, на територіях закладів охорони здоров'я та освіти.

В інших місцях загального користування можна бути без маски лише за умови соціальної відстані в один метр.

Транспорт

Громадський транспорт продовжує роботу - за умови перевезення кількості пасажирів, яка не перевищує передбачену в документах транспортного засобу.

Йдеться і про автобуси, і про маршрутки, і про електротранспорт. Перевізники при цьому мають контролювати наявність маски чи респіратора в пасажирів.

Віталій Кличко повідомив, що всі пасажири та водії повинні мати або сертифікат про вакцинацію, або ПЛР-тест. Їхню наявність перевірятимуть не водії, а спецгрупи правоохоронців.

Також КМДА постановила, що громадським транспортом можуть користуватися люди, які мають сертифікат про одужання або експрес-тест на визначення антигену.

Порушників, які скористалися громадським транспортом без наявності відповідних документів, штрафуватимуть. Про це BBC News Україна повідомила речниця першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника Оксана Хижняк.

В коментарі Українській правді пресслужба поліції Києва повідомила, що документи перевірятимуть рейдові групи правоохоронців.

Штраф за проїзд без наявності сертифікату, ПЛР-тесту, експрес-тесту, сертифікату про одужання становитиме від 17 до 34 тисяч грн, згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення. Конкретний розмір визначатиме суд.
метро

У вересні прем'єр Денис Шмигаль заявив, що уряд не зупинятиме громадський транспорт під час посилення карантину.

Обмеження для невакцинованих. Як у "червоних містах" стають у черги на щеплення

ТРЦ

Як повідомила BBC News Україна речниця першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника Оксана Хижняк, ТРЦ можуть працювати, якщо всі відвідувачі та працівники або мають негативний ПЛР-тест (дійсний 72 години), або сертифікат про повну вакцинацію.

Водночас, треба відзначити окремо, що ТРЦ заборонено приймати відвідувачів, які не досягли 18 років, якщо їх не супроводжують дорослі, що мають негативний ПЛР-тест або сертифікат про вакцинацію.
столова

Заборонена робота кафе, барів, ресторанів, столових. Але вони можуть здійснювати доставку та працювати на винос.

І водночас ці заклади можуть працювати як і раніше у випадку, якщо всі відвідувачі та працівники або мають негативний ПЛР-тест (дійсний 72 години), або сертифікат про повну вакцинацію.

Готелі

Припиняється робота готелів та інших "закладів розміщення". Вони можуть працювати лише у випадку, якщо всі відвідувачі та працівники або мають негативний ПЛР-тест (дійсний 72 години), або сертифікат про повну вакцинацію.

Соціальні заклади

Заборонено відвідування родичами та сторонніми особами закладів, де живуть громадяни похилого віку, ветерани війни та праці, особи з інвалідністю.

Це обмеження не застосовується, якщо всі відвідувачі, мешканці та працівники або мають негативний ПЛР-тест (дійсний 72 години), або сертифікат про повну вакцинацію.

Спортзали

Забороняється робота спортзалів, фітнес-центрів, басейнів.

Вони працюватимуть лише для національних спортивних команд та тренерів, в інших випадках - лише за умови наявності у всіх відвідувачів та робітників закладу негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) або COVID-сертифікату.

Розважальні заходи

Забороняють проведення масових розважальних, спортивних, соціальних та рекламних заходів. Їх можуть дозволити лише за умови наявності усіх відвідувачів та організаторів негативного ПЛР-тесту (строк дії 72 години) або COVID-сертифікату.

Водночас матчі командних видів спорту професійних клубів та офіційні спортивні заходи проводитимуть, але без глядачів.

Школи та дитсадки

Відвідування шкіл припиняється з 23 жовтня до 8 листопада. До 1 листопада в школах тривають канікули, а з 1 листопада буде дистанційне навчання.

Дитячі садочки продовжують свою роботу в звичному режимі за умови 100% вакцинації усього персоналу.
Лікарні

Лікарням забороняють планові заходи з госпіталізації, окрім ситуацій, коли існує ризик життю та здоров'ю, у випадках ускладненої вагітності та пологів, надання допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим, пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями, у випадку надання паліативної медичної допомоги.

Кінотеатри, театри і культура

У рішенні КМДА нічого не сказано про роботу закладів культури. Згідно з рішенням Державної ради з питань техногенно-екологічної безпеки, прийом відвідувачів закладами культури у червоній зоні заборонений.

Винятком є історико-культурні заповідники.

Водночас речниця першого заступника голови КМДА Миколи Поворозника Оксана Хижняк повідомила BBC News Україна, що заклади культури можуть працювати, якщо всі відвідувачі та працівники мають або ПЛР, або сертифікат про вакцинацію.

Контроль за дотриманням карантину у столиці здійснюватимуть поліція, групи "Муніципальної варти" та Держпродспоживслужби.

Що має працювати

Згідно з рішенням Державної ради з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, мають працювати об'єкти торгівлі:

  • харчовими продуктами (зокрема, продовольчі ринки)
  • пальним
  • лікарськими засобами та медичними товарами
  • засобами гігієни та побутовою хімією
  • друкованими ЗМІ
  • ветеринарними препаратами
  • кормами
  • насінням та засобами захисту рослин

Перукарні та салони краси можуть працювати за попереднім записом.

Працюватимуть АЗС без зон харчування, фінансові установи, майстерні транспортних засобів і побутових приладів та комп'ютерів, оператори поштового зв'язку та установи телекомунікаційних послуг.

Джерело: BBC

 

 

 

 

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

08:00
Фронт проходить за два кілометри від центру Куп’янська
20:00
У неділю в України температура значо знизиться
18:02
Балаболи. Вільний переказ інтерв'ю родини Зеленських для "Єдиного марафону"
17:05
Коли при владі притомні люди: Польща розробляє плани евакуації цивільних на випадок війни
16:31
Росіяни влучили КАБом в багатоповерхівку на Сумщині: є поранені, під завалами можуть бути люди
14:03
Покровськ треба було окопувати рік тому, зараз слід окопувати Дніпропетровщину та Запоріжжя й готувати Херсон до оборони, - екскомбат 46 ОДШБр Купол (ВIДЕО)
13:17
Україна має зупинити транспортування російської нафти через нафтопровід "Дружба", рф втратить 7,5 млрд на рік, - Порошенко
12:11
Гібридна підводна війна: загрози для ЄС
10:01
«Двері тюрми відкриються, а кришка труни ні»: розповідь військового 155-ї бригади про причини СЗЧ
08:15
Джонсона знову обрали спікером Палати представників США

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]