Чому поляки й на цей раз не збили російську ракету яка залетіла на їхню територію, одна версія цікавіше іншої

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Сьогодні вранці 24 березня 2024 року під час чергової масованої ракетної атаки РФ по Україні одна із рашистських КР залетіла в повітряний простір Польщі, пробула там 39 секунд, та лягла на зворотній курс в напрямку Львова. Про це сповістило Міноборони Польщі, котре при цьому додало, що під цієї атаки росіян по Україні в повітря була здійнята авіація для захисту польського повітряного простору.

На цьому фоні вже парадоксальним виглядало те, що польські військові виявили, але не збили цю російську ракету, зазначає видання Defense Express. А якщо далі узагальнити те, як самі поляки пояснюють не збиття сьогодні рашистської КР, картина стане ще більш парадоксальною. Це заодно демонструватиме реальні спроможності однієї з країн НАТО реально захистити свій повітряний простір.

Читайте також: ППО збила над Україною 43 повітряні цілі

Для початку згадаємо про слова віцепрем’єр–міністр – міністра національної оборони Польщі Владислава Косіняка-Камиша про те, що ракету не збивали, бо вона не прямувала до якогось із критичних об’єктів на території країни. І що саме з огляду на повторюваність подібних ситуацій під час ракетних ударів РФ по Україні сама Польща постійно зміцнює власну систему протиповітряної оборони.

Більш розгорнуте пояснення в цій історії навів на своїй сторінці у Twitter польський військовий аналітик Ярослав Вольські (Jaroslaw Wolski). 

Найперший із них – якщо готуватись до збиття ворожих цілей в своєму небі, то треба перекривати конкретні ділянки повітряного простору, щоб уникнути можливого ураження цивільних літаків або ж бойової авіації. А цього Польща собі, мовляв, наразі дозволити не може, оскільки в країні працює аж 66 цивільних аеропортів, зупинка яких принесе свої збитки для економіки. А якби небо в прикордонні з Україною було б закритим для винищувальної авіації, то загроза від російських ракет була б ще вища.

Другий – якщо одразу збивати російські Х-101 по заходу в повітряний простір Польщі, то падіння уламків цих ракет приведе до жертв серед цивільних.

Третій – якщо б поляки починали збивати одразу російські КР, то це б означало розкриття всієї протиповітряної оборони Польщі. 

Ну і четвертий аргумент – мовляв, навіть в Ізраїлі нема системи ППО, яка захищає всі 100% території країни. А якщо говорити конкретно про Польщу, то надходження основної кількості замовлених ЗРК західного зразка передбачається аж на 2028-2035 роки, а до чого часу можливості польської ППО будуть ще в "зародковому стані".

При цьому цікаво, що Ярослав Вольські як базові виділив саме перші два наведені ним аргументи. 

 

В Defense Express нагадують, що  29 грудня 2023 року, то було зафіксовано також захід російської ракети в повітряний простір Польщі  і що польська протиповітряна оборона її таки не змогла збити. показовою є публікація від польського порталу Defence24, яка є своєрідною реакцією на ці події, і котра є спробою хоч якось пояснити те, що відбувається. І там автори цієї агенції виклали дуже цікаві "внутрішні" висновки по цій ситуації, на які варто звернути увагу.

Мабуть, найбільш показовий момент – у Defence24 акцентують на тому, що громадянам треба пояснювати про те, що жодна ППО в світі не здатна закрити 100% території країни. І що зенітно-ракетні комплекси, особливо у випадку з Польщею – це засіб для прикриття в першу чергу важливої військової та критичної інфраструктури.

Також раніше Defense Express розповідав про те, що виплили дійсно епічні подробиці проґавленої російської Х-55 у Польщі. Виявилось, що всі знали, але звіт не читали.

Читайте також: Російська ракета пролетіла територією Польщі 450 кілометрів 

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]