День збройних сил України

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Загальне професійне свято всіх українських військовослужбовців давно заслужило всенародну повагу і шану з боку офіційних державних структур усіх рівнів.

Цей День приурочений до дати прийняття Закону незалежної України від 6-го грудня 1991-го року «Про Збройні Сили України». Саме свято - День Збройних Сил України було встановлено у 1993-му році постановою Верховної Ради України від 19-го жовтня № 3528-XII.

Під час урочистих заходів з нагоди 27-річниці створення Збройних Сил України Президент Петро Порошенко вручив високі державні нагороди військовослужбовцям ЗСУ, які проявили мужність та відвагу у захисті незалежності та територіальної цілісності України.

«Я пишаюся тим, що маю честь у цей передсвятковий день, від імені керівництва держави та усього українського народу висловити слова щирої вдячності усім військовослужбовцям за ваші героїзм і мужність, самопожертву і звитягу, а також виконати почесну місію — вручити нашим героям державні нагороди», — сказав Президент.

«Переконаний, що Збройні Сили України й надалі надійно стоятимуть на варті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, надійно боронитимуть мир та спокій українських громадян, надійно боронитимуть українську землю», — сказав Петро Порошенко.

За особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, зразкове виконання військового обов’язку нагороджено орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня командира механізованого батальйону 24 окремої механізованої бригади оперативного командування «Захід» Сухопутних військ ЗСУ підполковника Романа Коренюка.

Підполковник Роман Коренюк брав участь у антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей з 2014 року. В період 11-12 лютого 2015 року під час проведення операції по утриманню населеного пункту Лутугіно Донецької області, під його керівництвом було успішно виконане бойове завдання: організовано успішне заняття особовим складом 4 механізованої роти заданого рубежу. Однак в наслідок масованого артилерійського обстрілу з визначених рубежів було виведено особовий склад, для збереження озброєння і військової техніки та бойової готовності підрозділу. Під час обстрілу поблизу населеного пункту Дебальцево Донецької області підполковник Коренюк отримав поранення.

Також у період 22-24 грудня 2016 року перебуваючи на позиціях поблизу населеного пункту Попасна під безпосереднім керівництвом офіцера підрозділи батальйону здійснили тактичне покращення положення військ, просунувшись на 1.5-3 км вглиб по фронту. При цьому не понісши жодних втрат.

В травні 2018 року військовослужбовці 1 механізованого батальйону, під його керівництвом зайшли в «сіру зону» та взяли під контроль населений пункт Ленінське, яке утримують по теперішній час. У серпні 2018 року взято під контроль населений пункт Шуми Донецької області.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня нагороджено офіцера відділу бойової підготовки управління підготовки оперативного командування «Північ» Сухопутних військ ЗСУ майора Олексія Лисиченка.

В період 2014-2017 брав участь у антитерористичній операції. Командир танкової роти 1 окремої танкової бригади майор Лисиченко безпосередньо брав участь в обороні Донецького аеропорту, неодноразово брав участь у танкових боях на території донецького летовища. Виконував завдання по супроводу колон в аеропорт особисто, евакуйовував особовий склад та підбиту техніку з поля бою.

18 листопада 2014 року особисто організував евакуацію та вихід з поля бою екіпажів та техніки, пошкодженої в результаті попадання снаряду. Внаслідок розриву снаряду Олексій Лисиченко отримав мінно-вибухову травму. 23 листопада 2014 року при обороні Донецького аеропорту в селі Піски Донецької області, внаслідок розриву снаряду отримав осколкові поранення.

«Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com