Катастрофа Ан-26Ш на Харківщині - загинули 26 людей. 26 вересня день жалоби в Україні

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Унаслідок авіакатастрофи під Харковом загинули щонайменше 20 людей, повідомило Міністерство внутрішніх справ України.

«На літаку перебували військові льотчики та курсанти Університету повітряних сил імені І. Кожедуба. На борту літака перебувало 23 особи (5 членів екіпажу та 18 курсантів). Станом на 21:45 20 загиблих та двоє тяжко поранених, ще двох шукають», – розповіли у міністерстві.

За даними відомства, літак «Ан-26» впав вчора о 20:50 поблизу Чугуєва у двох кілометрах від військового аеродрому Район катастрофи очепили поліцейські. По даим ОГПУ у авіакатастрофі літака АН-26 Повітряних Сил ЗСУ під Чугуєвом Харківської області попередньо 25 загиблих, 2 поранених у тяжкому стані.

ДБР розслідує обставини авіакатастрофи. Слідчі ДБР розпочали досудове розслідування у зв'язку з падінням військового літака АН-26 Повітряних Сил ЗСУ на Харківщині за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України).

За попередньою інформацією, 25.09.2020 близько 20:50 на автодорозі Київ-Харків-Довжанський, поблизу військового аеропорту Чугуєва Харківської області, впав та загорівся військовий літак марки АН-26 однієї з військових частин. На його борту попередньо перебували 27 курсантів Харківського університету повітряних сил ім. Івана Кожедуба та військовослужбовці військової частини. Попередньо встановлено, що внаслідок катастрофи загинули 22 особи, 2 госпіталізовані у тяжкому стані, 3 не відомо.

Керівництво Бюро виїхало на місце події. Заступник Директора ДБР Олександр Соколов вже працює на місці авіакатастрофи.

Слідча та оперативна група територіального управління ДБР, розташованого у місті Полтаві, разом з іншими правоохоронцями працює на місці падіння літака.

**

У суботу зранку у лікарні помер один з курсантів, які вижили в авіакатастрофі Ан-26 на Харківщині. Він отримав 90 відсотків опіків тіла і перебував у критичному стані.

**

Курсанта, який вижив після авіакатастрофи під Харковом, вивели з шокового стану, наразі він спілкується з лікарями та рідними. Про це повідомили ЗМІ у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону в Харкові.

**

Станом на 12:15 на місці авіакатастрофи знайдено тіла 25 загиблих осіб. Одна особа померла у лікарні та одна особа травмована (перебуває у лікарні)", - зазначили в ДСНС. Водночас рятувальники нагадали, що за інформацією диспетчера аеродрому на борту перебувало 27 осіб.

**

Державне бюро розслідувань розпочало досудове розслідування у зв'язку з падінням військового літака на Харківщині за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки.  «Слідчі ДБР розпочали досудове розслідування у зв'язку з падінням військового літака Ан-26 Повітряних сил ЗСУ на Харківщині за фактом порушення правил польотів та підготовки до них, що спричинило катастрофу та тяжкі наслідки (ст. 416 КК України)», - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що перевіряються такі версії слідства:

  1.  катастрофа внаслідок технічної несправності агрегатів літального апарату;
  2.  катастрофа внаслідок неналежного виконання своїх службових обов'язків екіпажем;
  3.  неналежне виконання службових обов'язків особами, які були відповідальними за керування польотами;
  4.  неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту.

Наразі, за даними ДБР, встановлюються усі обставини катастрофи.

**

Президент Володимир Зеленський оголосив 26 вересня Днем жалоби в Україні у зв’язку з катастрофою військового літака Ан-26 на Харківщині.

Згідно з указом, у день жалоби на всій території України має бути приспущений Державний прапор на будинках і спорудах органів державної влади, місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Усі розважально-концертні заходи мають бути скасовані, а до програм теле- й радіопередач – внесені відповідні зміни.

**

Сім'ям загиблих в авіакатастрофі літака Ан-26 Повітряних сил Збройних сил на Харківщині виділять по 1,5 млн грн допомоги.

**

Небайдужі жителі приносять квіти до Харківського національного університету Повітряних сил ім. Кожедуба, курсанти якого загинули у катастрофі літака біля Чугуєва Харківської області.

**

Ідентифікувати тіла загиблих в авіакатастрофі на Харківщині курсантів наразі неможливо, ДНК-експертиза триватиме від двох до трьох тижнів.

**

Огляд району місця падіння літака Ан-26 на Харківщині триватиме ще мінімум два дні, оскільки уламки повітряного судна можуть бути на значній відстані від події, а їх усі потрібно обов’язково зібрати.

**

Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки на засіданні 30 вересня планує розглянути питання щодо катастрофи літака Ан-26

**

Інформація про те, що курсанти Харківського Національного університету Повітряних сил після авіакатастрофи Ан-26 забирають документи, аби не продовжувати навчання, не відповідає дійсності і є елементом інформаційної війни

«Аргумент»

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

16:24
Голову райсуду на Дніпропетровщині взяли на хабарі
16:15
Антитютюнові активісти заплуталися у власній бухгалтерії і не хочуть звітувати за отримані гранти
14:18
ПЦУ спростувала міф про те, що жінкам неможна перебувати у церква в брюках і з непокритою головою
12:59
Щільність застосування дронів на бахмутському напрямку небачена раніше — військовий
10:55
Шабунін: Офіс Генпрокурора закрив понад 1,2 тис. проваджень щодо бізнесу, проте лише 2 з них належать БЕБ, яке "стриже" підприємців
09:02
Офіс генпрокурора після аудиту закрив кожну п'яту справу проти бізнесу, найбільше "туфти" плодить ДБР "імені Татарова"
08:27
Українські чоловіки 18-60 років не зможуть отримати паспорти за кордоном – постанова КМУ
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті і втрати ворога на 25 квітня
20:00
У четвер дощитиме на Правобережжі, на півдні та на сході до +26°С
18:04
Випробування солідарністю - воно ще тільки чекає на Україну

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]