МВФ поїхав. Грошей не залишив. Що це значить?

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Віртуальна місія МВФ закінчилась. Закінчилась нічим. Місія таки виявилась неможливою. І не через коронавірус. МВФ, звісно, не грюкнув дверима, але по завершенню місіі ми не тільки не отримали транш, а навіть не відбулося підписання staff level agreement.

 

Що це значить? Добра новина в тому, що поки всесвіт милостив до Украіни і наразі ми не відчуємо негативних наслідків. Запас міцності є. І найближчі місяці ми можемо пройти без грошей МВФ. Погана новина в тому, що відсутність мотиваціі, відсутність нагальноі потреби в грошах означає відсутність бажання робити будь які реформи. Поки півень не клюне - влади робити реформи не буде. Бо й так нормально. Схоже, знову без Байдена не розвбратися....

МВФ дипломати. Тому вони не казади грубих слів і не матюгалися. Ось що по результату місіі видав Люнгман, голова представництва МВФ в Украіні.

«Дискусії фокусувалися на посиленні управління Національним Банком; поліпшенні законодавчого та регулятивного підгрунтя банківського нагляду та фінансового оздоровлення; заходах, спрямованих на зменшення фіскального дефіциту у середньостроковій перспективі; законодавчих ініціативах щодо відновлення та посилення антикорупційної інфраструктури та судочинства, так само як дискусії стосувалися заходів у секторі енергетики. Обговорення було продуктивним, однак потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть»

Діалог був конструктивний, обговорення було продуктивним. Ця кострубата дипломатична мова. У перекладі на людську це означає, що ні до чого не домовились, але й не побилися.

Західні товарищі взагалі дуже дипломатичні. Це іноді не дозволяє достучатися до мізків наших можновладців. Прямих, як кут будинку. Ці ніжні вислови можно порівняти із ситуацією, коли мама приводить улюблену дитинку, взрощену на бургерах і колі, на тренування до футбольноі команди, впевнена, що в неі росте як мінімум Роналду. І після того як синуля на полі виглядає нікчемним, то тренер може розповідати, що в неі чудова дитина, яка дуже дуже старається, яка, напевно талановита, але для того, щоб потрапити до команди потрібен більший прогрес.

Чи якщо хтось віддав свою дитину у сучасну школу, де бережуть особистість, і читає потім у щоденнику запис, де кажуть, що дитина дуже талановита і має значний потенціал, але йому іноді не вистачає дисцпліни щоб опанувати складну сучасну програму, що на справді означає, що хлопець не вчиться, курить за школою та відбирає силою бутерброди у однокласників.

Різні світі, Украіна і МВФ. От і результат. МВФ нажаль, не може написати те, що думає. Не може заявити, що Украіна уподобилась хронічному алкоголіку, який пообіцяв лікарю кинути курити, але у перші ж свята зустрів старого друга і напився в зюзю, бо свята то ж свята традиція і саме так виглядає зі сторони відмова від ринкових цін на газ першоі ж холодноі зими.

МВФ, нажаль, не може написати, що важко змушувати боротися з корупцією тих, хто бачить в боротьбі з корупцією загрозу власному існуванню. Бо важко змусити депутатів проголосувати за кримінальне покарання (в язницю) за брехню в деклараціях якщо ті самі депутати кожного місяця отримують конвертик, який ніяк не відображається у деклараціях.

МВФ не можн волати в голос, коли офіс президента воює з НАБУ черещ те, що в самому офісі знайшлися корупціонери.

МВФ, напевно, втомився говорити про те, що судова реформа важлива і важлива тіки справжня судова реформа, що передбачає очищення судовоі системи від корумпованих вовків і інших вихованців Ківалова.

МВФ то не каже. Вони можуть просто виключити скайп чи зум і забути про цих украінців, які не хочуть змінюватись.

Але от украінці від того нікуди не подінуться.

Можно сто крат кричати, що соромно покладатися на західних партнерів. Соромно сподіватись на зовнішнє управління. Але соромно інше. Соромно, що украінська влада не може без магічного пєндєля робити реформи і змінювати краіну. От за соромно. Ніякий МВФ, Байден і Боррель не були б потрібні, якщо б в краіні була політична воля до змін. А іі нема. От про що каже нам МВФ.

От чому місія неможлива. Поки не припече. Поки є гроші. Поки в світі чудова коньюнктура на украінський експорт. Поки гроші дуже дешеві.

Поки.

А потім погода зміниться. І буде дуже боляче. І вони будуть навипередки благати МВФ повернутися.

Але то вже зовсім інша історія...

Сергій ФУРСА, інвестбанкір,  опубліковано на сторінці автора в Фейсбук

 

 

 

 

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]