Почему некоторые люди не радуются наступающему Рождеству? А дело вот в чем...

|
Версия для печатиВерсия для печати
19 декабря на Софийской площади в Киеве зажгли главную новогоднюю елку Украины

 Неврологи из больницы при Копенгагенском университете (Дания) задались вопросом: почему некоторые люди не радуются наступающему Рождеству и не поддаются всеобщему веселью?

Оказалось, в человеческом мозге есть области, отвечающие за праздничное настроение, пишет издание «Вокруг света».

Отсутствие в преддверии праздника соответствующего настроения ученые назвали синдромом bah humbug (с англ. «вздор», «чепуха», а также «Идиотские традиции!») — в честь знаменитого дикенсовского персонажа Эбенезера Скруджа, ненавидевшего Рождество и отвечавшего так на поздравления. Чтобы выяснить причины данного синдрома, неврологи при помощи МРТ изучили мозг 10 здоровых людей, празднующих Рождество, и 10 здоровых проживающих в той же местности испытуемых, игнорирующих данную традицию.

Аппарат МРТ сканировал мозг испытуемых в то время, как им показывали изображения на тему этого праздника. Всего было продемонстрировано 84 изображения, при этом после шести рождественских следовала картинка на повседневную тему. В дальнейшем участники эксперимента отвечали на вопросы об их эмоциях, связанных с Рождеством, и об отношении к этой традиции.

Выяснилось, что у людей, поддающихся «духу Рождества», сильнее, чем у тех, кто не любит этот праздник, активизируются пять определенных участков коры головного мозга. Все они также отвечают за кинестетические ощущения и мимическое выражение эмоций. Ученые отмечают, что сделанное ими открытие, несомненно, проливает свет на то, как и почему у людей возникает особое предпраздничное настроение.

Фото: Владислав Содель / 19 декабря на Софийской площади в Киеве зажгли главную новогоднюю елку Украины


В тему:

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

14:10
росія в обхід санкцій вивозить через Вірменію золото на мільярди доларів
12:06
План стійкості після 1000 днів війни: чому це небезпечна брехня
10:01
"Велике н***я": сповнилося 10 місяців від рішення РНБО про захист бізнесу, а СБУ як бігала за хабарями, так і бігає, - нардеп Железняк
08:00
Ворог просунувся на Курщині, Донеччині та Харківщині - DeepState
20:29
Генерали повинні бути в окопах, - Зеленський про новації управлінні в ЗСУ
20:00
У неділю сніжитиме на заході та дощитиме на сході України
18:08
Марина Данилюк-Ярмолаєва: Нинішні "еліти" вважають громадян черню, якій можна не говорити правду
16:01
Епіфаній: Пам'ять про Голодомори має передати розуміння того, що варто очікувати від режиму Кремля
15:45
Пам'ятаймо про Голодомор! Загальнонаціональна хвилина мовчання
15:09
Удар Storm Shadow по штабу зс рф у Курській області: ліквідовано російського генерала Солодчука, 18 офіцерів рф та 500 солдатів КНДР, - Global Defense Corp

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністерство оборони закликало громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях.

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]