Сьогодні в 11.00 в Окружному суді Гааги починаються судові засідання у справі MH17

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

Сьогодні в 11.00 в Окружному суді Гааги починаються судові засідання у справі MH17. Вся інформація про хід справи буде доступна на окремому сайті - https://www.courtmh17.com/en. Також там доступна онлайн трансляція англійською мовою.

Поки обвинувачено 4 осіб: 

  1. громадяни РФ колишній «міністр оборони «ДНР» та колишній офіцер ФСБ Ігор Гіркин (Стрєлков), на час катастрофи полковник ГРУ Генштабу ВС РФ,
  2. глава "ГРУ ДНР" Сергій Дубинський (на прізвисько «Хмурий»),
  3. підполковник спецназу ГРУ Олег Пулатов («Гюрза»),
  4. а також громадянин України Леонід Харченко («Крот»).

Це не всі хто будуть звинувачені. Це лише ті, щодо яких JIT та прокуратура вирішила, що мають достатньо доказів для судового переслідування.

Рішення про те, що суд відбудеться у Нідерландах відповідно до голландського права було прийнято 5 червня 2017 року Нідерландами, Малайзією, Австралією, Бельгією та Україною – засновниками Спільної розслідувальної групи (JIT – Joint investigation team).

7 червня 2017 року Нідерланди та Україна підписали Угоду про міжнародну правову допомогу. Основні положення: голландська юрисдикція і делегування кримінальних проваджень, екстрадиція підозрюваних, суд з використанням режиму відеоконференції, а також делегування виконання вироку.

Таке делегування означає, що обвинувачення представляє тільки голландська прокуратура (один або два прокурори в суді). Українські прокурори в суді участі не братимуть.

Вночі стало відомо, що до суду "для моральної підтримки" направлено делегацію у складі заступника Генпрокурора п.Мамедова Гюндуза (призначений уже колишнім Генпрокурором Рябошапкою), заступника Голови СБУ та посла України у Королівстві Нідерладни п.Всеволода Ченцова.

10 червня 2018 року у Нідерландах було прийнято спеціальне законодавство для того, щоб суд над підозрюваними у злочині MH17 став можливим. Таке законодавство зумовлене унікальною природою процесу MH17 та його міжнародним характером. Законодавство дає суду можливість проводити певну частину процесу англійською мовою, наприклад, щоб родичі загиблих могли звертатись до суду. Також передбачено надзвичайно рідкісний виняток з права обвинувачених бути фізично присутніми в суді. Вони зможуть брати участь у засіданнях в режимі відеозв’язку або через адвоката. В обох випадках вважатиметься, що обвинувачені беруть участь в суді а не їх судять in absentia.

27 січня 2020 року з повідомлення Окружного суду Гааги стало відомо, що нідерландська юридична фірма звернулась до суду з повідомленням, що буде представляти, щонайменше, одного з підозрюваних.

Детальна інформація про голландський кримінальний процес є на сайті судового процесу.

Найбільш цікаве те, що не буде у цій справі присяжних – у Нідерландах взагалі немає суду присяжних. Судді приймають рішення і щодо вини обвинувачених, і щодо покарання.

Також особливістю є те, що допит свідків у суді не є стандартною процедурою. У цій справі свідки уже допитані JIT і їх свідчення будуть представлені суду. Тільки якщо суд вирішить за необхідне – допитуватиме цих чи нових свідків. Тут варто нагадати, що, наприклад, виданий по обміну РФ Цемах був допитаний JIT.

Є апеляція і верховний суд.

Призначено три судді (два чоловіки та жінка) та один резервний.

Hendrik Steenhuis – головуючий, старший суддя А. Є суддею кримінального суду Окружного суду Гааги з 2006 року, до цього працював у податкових органах.

Dagmar Koster – старший суддя, є суддею кримінального суду Окружного суду Гааги з 2016 року, до цього з 2008 року був суддею в інших кримінальних судах.

Heleen Kerstens-Fockens – старша суддя, з 2009 року є суддею кримінальної та адміністративної секцій Окружного суду Гааги. З 2007 по 2009 працювала в Окружному суді Амстердаму, з цікавого – проходила інтернатуру в Міжнародному кримінальному трибуналі для колишньої Югославії та раніше працювала у Червоному Хресті юристом.

Родичі зможуть звернутись до суду щодо впливу смертей на їх життя, щодо можливого покарання для обвинувачених та з вимогами компенсації.

Тривалість суду передбачити складно. Це залежатиме від багатьох факторів: хто буде присутній, з якими клопотаннями звернуться адвокати якщо вони братимуть участь, чи вирішить суд допитувати свідків та багато іншого. Зараз відбудуться підготовчі слухання. Зарезервовано дні з 9 до 13 та з 23 до 27 березня 2020 року.

***
На фото - 298 пустих крісел напроти Посольства РФ у Гаазі, які вчора були виставлені родичами загиблих.

Юрист Андрій Гук,  опубліковано на сторынцы автора у Фейсбук 


В тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]