В Молдові нарешті здихаються проросійського президента Додона

|
Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

 Перемогу в другому турі президентських виборів у Молдові здобуває колишня прем'єрка Майя Санду, повідомляє центральна виборча комісія після підрахунку 95% голосів.

Один з найбільш проросійських політиків на пострадянському просторі Ігор Додон не зумів обратися на другий термін, повідомляє BBC.

Наразі Майя Санду отримує 52,16% (731 тисяча виборців), а Ігор Додон - 47,84% (670 тисяч). Більшість непорахованих голосів - це бюлетені з діаспори, де сильніша підтримка Санду. Кілька опитувань в день голосування також віддавали перемогу Санду.

У 2016 році, на попередніх виборах, до другого туру також пройшли Санду і Додон, однак тоді перемогу здобув лідер Партії соціалістів. Додон став третім обраним президентом Молдови. Пані Санду стає четвертою президенткою країни.

додон

фото, EPA

Майя Санду очолить Молдову на найближчі чотири роки. За неї знову проголосували великі міста країни, молодь і великі діаспори з європейських країн.

Ігоря Додона підтримали сільські райони і співвітчизники з Росії. Але цього виявилось недостатньо, щоб залишитися на другий термін.

Лідер партії "Дія і солідарність" Майя Санду вважається прозахідним політиком. Санду стала прем'єром в червні 2019 року в результаті коаліційної угоди між Партією соціалістів, в яку до свого обрання входив Додон, і політичним блоком ACUM.

додон

Ігор Додон любить зустрічатись з керівництвом Росії та РПЦ

На посаді прем'єра вона відразу заявила, що пріоритетом її уряду буде налагодження відносин з Євросоюзом. Вона додала, що відкрита до діалогу з Росією, але у неї залишився імідж політика-націоналіста, створений не без участі передвиборчого штабу Ігоря Додона.

У листопаді того ж року парламент оголосив її уряду недовіру за ініціативи соціалістів. Проєвропейські сили опинились в опозиції.

Повноваження президента Молдови обмежені й країна є парламентсько-президентською республікою. Аналітики очікують, що Майя Санду намагатиметься ініціювати дочасні вибори парламенту. 


В тему:

 

Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com