Президента Ющенка не зупинив ні містичний Юрчик, ні закон. Але те, що належить всім, не повинне належати одному

|
Версия для печатиВерсия для печати

Прочитала я про грандіозне будівництво, яке затіяв Президент Ющенко, про стурбованість екологів, які, безперечно програють бій з самим українським з усіх президентів, самим «чесним і справедливим».

І такою мені все це видалося метушнею, коли увечері знайшла свої фотографії урочища Гук, які навіяли теплі і дещо сумні спогади від прогулянки тим самим урочищем зовсім недавно.

Буквально в декількох кілометрах від Яремче в сторону Буковеля є поворот до водоспаду Гук, який розташований у глибині мальовничого ущелини. Саме тут була побудована знаменита дача тепер вже колишнього, сумно відомого своїм бездарним правлінням Президента Ющенка. На покажчику повертаємо вправо і по відносно свіжому асфальту прямуємо дорогою вздовж бурхливої мальовничої гірської річки Женець.

Ющенко частенько навідується на дачу Фото gazeta.ua

Ющенко частенько навідується на дачу Фото gazeta.ua

Проїзд дозволено, досить заплатити якусь символічну плату, щоб максимально наблизитись до входу в урочище. Машину залишаємо під знаком «в'їзд заборонено», далі - пішки.

урочище Гук

Місця дійсно дивовижні:

Поворот до президентської дачі відразу за шлагбаумом, але особливої ​​цікавості до подібного роду будівель ніколи не відчували, тому проходимо далі. Чоловік згадує якусь дуже заплутану історію, пов'язану з цією дачею. Що куплена вона була президентським кумом Євгеном Червоненком і піднесена в подарунок «куму» Ющенку, який став Президентом. У загальних рисах розповідає мені про неї…

Вже потім знаходжу в інтернеті, що: »...над мальовничою карпатською річкою Женець, поблизу бурхливого водоспаду Гук, на території сільради Татарова поблизу Яремчі Івано-Франківської області виросла «хатинка». Оточене це місце землями Карпатської державної природної зони національного парку.

Люди розповідають про це місце без жодних заздрощів, навпаки - співчутливо журяться. Кажуть, там оселився... Юрчик - так у горах називають нечистого. А, як відомо, народ у Карпатах дуже серйозно ставиться до подібних забобонів.

Люди згадують, що коли починали будувати будинок, то виконробу було дуже важко знайти робітників і найняти охорону. Ніхто з місцевих не погоджувався йти в обійми до Юрчика. Тому працюють там переважно приїжджі.

У старому будинку, який вже знесли, ще донедавна жив чоловік на прізвище Мотрук. І, як кажуть гуцули, «мав Юрчика» (тобто чорт водився в його будинку). Таке в горах буває... Вважається, що людина, «має нечистого», не може померти, поки не передасть його комусь іншому.

Мотрук помер за кілька років до того, як почалося будівництво, і Червоненко купив землю зі старою хатою (разом з Юрчиком) уже в його родичів.

А Юрчик тим часом розійшовся...

Трактор, що зносив будинок, двічі застрявав перед ним, а на третій раз ні з того ні з сього перекинувся. Жінка, яка прибирала в новобудові, запевняє, що ніяк не могла навести там порядок: увечері прибере і поскладає, а вранці приходить - все розкидано. Охоронці по одному навіть бояться заходити всередину будівлі. Як розповіла медсестра Яремчанської лікарні, було начебто таке, що одного охоронця щось ударило по голові, і він непритомний упав у річку. Бідолаху витягнув з води колега й викликав швидку допомогу.

- Боже, чого там тільки не відбувалося: бетономішалки самі їздили, відра ходили, - цілком серйозно розповідають двоє гуцулів, які кілька тижнів працювали на будівництві.

І взагалі працівники там довго не затримуються: змінюються чи не щомісяця.

Біда в тому, що Червоненко, судячи з усього, не знав, як правильно купувати нерухомість у горах. Напевно, продаючи будинок, родичі Мотрука сказали покупцеві: «Продаємо будинок разом з усім» (так примовляють, аби передати чорта іншому господареві). А покупець, за правилами гуцульської торгівлі, повинен був відповісти: «Купую не разом з усім, а тільки будинок і землю». Тоді б і Юрчик перебрався в інше місце ...

Коли я запитала - а чи правда це - у господині, де ми зупинилися, вона відповіла ствердно, давши зрозуміти, що про це тут знають всі..

.. Річка дуже швидка, вируюча, з прозорою крижаною водою. Спускаємося до води, вмивалися. Дихається легко, в повітрі запахи лісу, ягід, води ...

Водоспад Гук

Водоспад Гук - невеликий, але дуже гучний; боюся, мої фотографії не в змозі передати його образ:

По дорозі назад - ягоди. Незважаючи на те, що людей, що йдуть назустріч нам, було багато, ягід вистачило на всіх. На відміну від білих грибів, ягідні галявини - дуже часто зустрічаються в Карпатських горах.

ягоди

Три години нам вистачило на знайомство з урочищем. Легко в ньому дихалося, жодна присутність ані Юрчика, ані президентських покоїв не заважала.

Мине дуже багато років, ніхто не згадає про Ющенка, який порушуючи закони, знехтувавши мораллю і совістю, будував собі хороми в цьому заповідному місці. Побудується там, можливо, такий самий як Ющенко. Адже коли самому пану Президенту дозволено, то й підпанкам забороняти не будуть.

Але щиро сподіваюсь, що тимчасові господарі колись відійдуть, залишаться урочище і Юрчик, а стежкою понад Женцем будуть ходити добрі люди, насолоджуватись свіжістю листя, смаком ягід і прохолодою гірської води.

Підбірку фото з тих місць дивіться у фотогалереї

Олександра Рахманова, «Аргумент»


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  [email protected]