В Україні відзначають 100 років героїчного бою під Крутами

Версия для печатиВерсия для печати
Фото дня

16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам'ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина відбулася подія, яка увійшла в українську історію як бій під Крутами.

Цей бій, який мужньо вели декілька сот київських курсантів і козаків «Вільного козацтва» з 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова, тривав 5 годин.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не залізничним шляхом, як задумувалося, а на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дороз.

Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

В Україні вшановують пам'ять студентів, що полягли у нерівному протистоянні із більшовицькими військами армії Муравйова. І хоча події датовані 29-м січня, вже на сьогодні запланована низка заходів.

Зокрема, вшановуватимуть героїв безпосередньо у Чернігівській області, де й стався визначальний бій. У Івано-Франківську створять реконструкцію бою. А в Тернополі місцеві студенти символічно себе ув'язнять, аби привернути увагу до героїчного подвигу юнаків у 1918-му.

А вже у понеділок – смолоскипною ходою активісти та небайдужі пройдуть в столиці та інших містах України.

Разом з тим, сьогодні вранці в Києві зі станції Київ-Пасажирський вирушив швидкісний «Потяг єднання» на станцію Крути.

Як повідомили в Українському інституті національної пам’яті, о 12:00 розпочнеться церемонія вшанування пам’яті Героїв Крут за участю Президента України Петра Порошенка. Зокрема, відбудеться церемонія пам'яті, вручення Державних прапорів з пам'ятними стрічками, прем'єрне виконання концертного маршу «Героям Крут».

 В українську історію бій під Крутами увійшов як символ патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежність України.

«Аргумент»


 В тему:

 

 


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Важно

Как эффективно контролировать местную власть

Алгоритм из 6 шагов поможет каждому контролировать любых чиновников.

Как эффективно контролировать местную власть

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републикация материалов: для интернет-изданий обязательной является прямая гиперссылка, для печатных изданий - по запросу через электронную почту. Ссылки или гиперссылки, должны быть расположены при использовании текста - в начале используемой информации, при использовании графической информации - непосредственно под объектом заимствования. При републикации в электронных изданиях в каждом случае использования вставлять гиперссылку на главную страницу сайта www.argumentua.com и на страницу размещения соответствующего материала. При любом использовании материалов не допускается изменение оригинального текста. Сокращение или перекомпоновка частей материала допускается, но только в той мере, в какой это не приводит к искажению его смысла.
Редакция не несет ответственности за достоверность рекламных объявлений, размещенных на сайте а также за содержание веб-сайтов, на которые даны гиперссылки. 
Контакт:  uargumentum@gmail.com