Бардак у Малюськи: Мін’юст у 2019-2022 роках неефективно використав 3,5 млрд - це майже кожна п'ята гривня

|
Версия для печатиВерсия для печати

Міністерство юстиції впродовж 2019-2022 років при використанні виділених на виконання повноважень 18,1 млрд грн допустило порушень та недоліків на 3,5 млрд гривень.

Про це йдеться у Звіті про результати аудиту використання коштів, виділених Мін’юсту, повідомляє пресслужба Рахункової палати.

Фахівці Рахункової палати встановили, що Мін’юст:

  • з недотриманням законодавства використав 1,6 млрд грн;
  • з порушенням бюджетного законодавства – 1,1 млрд грн;
  • допустив неефективне управління бюджетними асигнуваннями в обсязі 649 млн грн. З них не використав 117 млн грн відкритих асигнувань загального фонду держбюджету та непродуктивно витратив понад 104 млн гривень.

"Водночас Мін’юст не створив ефективної системи дієвого внутрішнього контролю, здатної забезпечити дотримання законодавства на всіх етапах планування потреби, затвердження кошторисів видатків і витрачання бюджетних коштів", - зазначили в відомстві.

Також результати аудиту показали, що у 2019 – 2022 роках у системі оплати праці передбачалося до 10 додаткових видів оплати (надбавки й доплати), на які спрямувалося від 63% до 58% передбачених на це бюджетних коштів. 

Це слугувало основою для використання стимулюючих виплат для автоматичного збільшення зарплати, а не як інструменту для заохочення ефективного виконання завдань.

У 2019 − 2021 роках Мін’юст завищив майже на 1,6 млрд грн видатки на виплату надбавок за інтенсивність праці, виконання особливо важливої роботи й премії держслужбовцям. Коштом цих "резервів" встановлювалися надбавки за інтенсивність праці від 5% до 450% посадового окладу на суму 438,5 млн гривень.

Крім цього, один з основних напрямів реформування системи держуправління  – модернізація державної служби та управління людськими ресурсами – Мін’юстом не досягнутий, а спрямовані на це кошти у розмірі 104 млн грн використані непродуктивно. 

Суттєвим напрямом використання бюджетних коштів є оплата Мін’юстом послуг державного підприємства "Національні інформаційні системи" (далі – ДП "НАІС") із забезпечення функціонування єдиних та державних реєстрів. На це з держбюджету витратили понад 1,5 млрд гривень. 

Фахівці РП встановили, що визначення щорічної потреби ДП "НАІС" у коштах на забезпечення функціонування цих реєстрів та їх витрачання протягом року відбувалося без належного контролю Мін’юстом. 

Аудит встановив порушення правових засад ведення Мін’юстом бухгалтерського обліку, що призвело до невідображення у вартісному виразі такого нематеріального активу, як право власності на базу даних Єдиного реєстру засуджених та осіб, узятих під варту. 

На адміністрування цієї бази даних у 2020 – 2022 роках витратили з держбюджету майже 80 млн гривень.

Крім цього, коштом державного підприємства "Підприємство Державної кримінально-виконавчої служби України (№130)", в обхід встановлених Урядом обмежень на витрачання коштів бюджету на придбання легкових авто, Мін’юст у квітні 2022 року придбав транспортний засіб Toyota Land Cruiser 150 вартістю понад 1,2 млн гривень.

Фото вгорі: Таємниці Мінюсту: чому Малюська так любить фотографуватися?

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]