Дефіцит ботоксу намітився в росії

|
Версия для печатиВерсия для печати

У рф косметологічні клініки після підвищеного попиту на ботулінотерапію невесні стали побоюватися виснаження запасів ботоксу, створених ще до початку війни в Україні.

Про це пише "Комерсант" із посиланням на дані RNC Pharma.

У березні виробник препарату - американська AbbVie - оголосила про зупинення постачання в рф. На заміну прийшли засоби від Ipsen та Merz, але й їхній імпорт скорочується, а масово переходити на російські аналоги клініки поки не готові, пише газета.

У січні-березні імпорт у рф ботулотоксинів, що використовуються для корекції зморшок, впав у річному вимірі втричі, до 74,5 тис упаковок, свідчать дані RNC Pharma.

Ввозилося лише два препарати - диспорт від французької Ipsen (на нього припало 73,8% всього імпорту) та ксеомін від німецької Merz, причому їх постачання скоротилося на 31% та 3% рік до року відповідно. 

У 2021 році 25,3% імпорту ботулотоксинів припало на ботокс від Allergan, що належить американській AbbVie.

Але в березні AbbVie оголосила про припинення постачання до росії продуктів естетичної медицини, включаючи ботокс. Ipsen та Merz теж призупиняли постачання, але вже відновили їх, стверджує співзасновник СРО "Національна асоціація клінік естетичної медицини" (НАКЕМ) Юлія Франгулова.

Проблем із запасами цих двох препаратів опитані керівники клінік поки не спостерігають.

"А ось запаси ботоксу, що вичерпуються, вже викликають тривогу у клінік",- зазначає Франгулова. У "Медсі" запасів ботоксу, ксеоміну та диспорту вистачить мінімум на три місяці, каже заввідділенням дерматовенерології та медичної косметології клініко-діагностичного центру мережі на Червоній Пресні Світлана Кукушкіна.

Ботокс і раніше був абсолютним лідером російського ринку ботулінотерапії.

"У 2021 році, наприклад, з урахуванням сірих поставок, препарат займав 43% цього сегменту у вартісному вираженні, тоді як диспорт, наприклад, - 18%", - зазначає глава аналітичного відділу GxP News Олександр Одинцов.

Клініки готові перейти на російські препарати - релатокс від "Мікрогена" та міотокс від ФНЦИРІП імені Чумакова, але лише у разі серйозних збоїв із поставками з-за кордону та помітного зростання цін на імпортну продукцію.

Нагадаємо: американська біофармацевтична компанія AbbVie приєдналася до санкцій проти росії і припинила постачання ботоксу та філерів, що використовуються в естетичній медицині.

На фото: валентина матвієнко, етнічна українка, зрадниця України, прєдсєдатєль совєта фєдєраціі рф, поплічниця путіна- без ботоксу зовсім втратить людське обличчя

«Аргумент»


На цю тему:


Читайте «Аргумент» в Facebook и Twitter

Если вы заметили ошибку, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter.

Система Orphus

Новини

10:33
Це про те, як безголова влада "готувалася" до війни: на окупованих територіях залишилися близько 1,5 млн музейних експонатів
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті та втрати ворога на 5 липня
20:00
Спека виснажуватиме Україну до кінця тижня
18:04
Піарник Зеленського - покидьок Володимир Петров - отримав відмову суду у задоволенні позову до журналістки Лигачової
16:55
Проксі-патріарх: керівництво Болгарської православної церкви, схоже, перехопила ФСБ
14:03
"Я присягу давал на верность Советскому Союзу": на Черкащині судили попа упц мп
12:16
Вища рада правосуддя нарешті звільнила з посади судді голову Полтавського райсуду Богомолову, обвинувачену у держзраді
10:01
Армія рф готує новий удар по українській обороні
08:00
ГЕНШТАБ ЗСУ: ситуація на фронті та втрати ворога на 4 липня
21:19
Вже ексзаступник генпрокурора Вербицький очікувано виявився лайном - як і Татаров, який його привів у ОГПУ

Підписка на канал

Важливо

ЯК ВЕСТИ ПАРТИЗАНСЬКУ ВІЙНУ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНИХ ТЕРИТОРІЯХ

Міністр оборони Олексій Резніков закликав громадян вести партизанську боротьбу і спалювати тилові колони забезпечення з продовольством і боєприпасами на тимчасово окупованих російськими військами територіях. .

Як вести партизанську війну на тимчасово окупованих територіях

© 2011 «АРГУМЕНТ»
Републікація матеріалів: для інтернет-видань обов'язковим є пряме гіперпосилання, для друкованих видань – за запитом через електронну пошту.Посилання або гіперпосилання повинні бути розташовані при використанні тексту - на початку використовуваної інформації, при використанні графічної інформації - безпосередньо під об'єктом запозичення.. При републікації в електронних виданнях у кожному разі використання вставляти гіперпосилання на головну сторінку сайту argumentua.com та на сторінку розміщення відповідного матеріалу. За будь-якого використання матеріалів не допускається зміна оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки в тій мірі, якою це не призводить до спотворення його сенсу.
Редакція не несе відповідальності за достовірність рекламних оголошень, розміщених на сайті, а також за вміст веб-сайтів, на які дано гіперпосилання. 
Контакт:  [email protected]